Altın fiyatları düşecek mi? 19 Eylül Gram ve Çeyrek altın fiyatları | Uzman yorumları
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Altın fiyatları düşecek mi? 19 Eylül Gram ve Çeyrek altın fiyatları | Uzman yorumları

ALTIN

19 Eylül 2020 Cumartesi 00:12:31

Son Güncelleme: 18/09/2020 17:43:34

Altın fiyatları düşecek mi? 19 Eylül Gram ve Çeyrek altın fiyatları | Uzman yorumları

Vatandaşlarımızın güvenilir liman olarak gördükleri yatırım aracı altın son günlerde dalgalı hareketlerine devam ediyor. Altın fiyatları yükselecek mi, düşecek mi sorusu yatırımcılar tarafından merak edilirken, 19 Eylül Cumartesi gram, çeyrek, cumhuriyet ve ata altın fiyatlarını sizler için araştırdık. Öte yandan uzmanlar önümüzdeki günlerde altın fiyatları hakkında yorumlar ve teknik analizlerle fiyat tahminlerini paylaştılar. Altın almak için şuan doğru zaman mı?

Altın fiyatlarında piyasa da son dakika haraketliliği yaşanmaya devam ediyor. Son işlem gününde de altın fiyatları oldukça haraketli. Piyasaların kalbi olarak adlandırılan Kapalıçarşı’dan ise sizler için güncel altın fiyatlarını derledik. Gram altın ise bugün güne yükselişle başladı ve 473 Türk lirasından işlem görmekte. Diğer altın fiyatlarında da dalgalanmalar devam ediyor. Peki 19 Eylül altın fiyatları nasıl? Çeyrek altın ne kadar?

Altın fiyatlarında, piyasanın son günü hareketliliği devam etmekte. Gram altın güne yükselişle başlarken diğer altın fiyatlarında da dalgalanmalar devam etmekte. Korona virüs salgını nedeniyle de altın fiyatları giderek yükselmeye başladı. Özellikle son 3- 4 aydır yüksek şekilde devam altın fiyatları geçtiğimiz son ay içerisindeyse tarihi rekorlar kırmıştı. Hal böyle olunca da vatandaşlar tarafından dikkatlice takip edilmeye başlandı. İşte 19 Eylül altın fiyatları;

19 EYLÜL ALTIN FİYATLARI

ATA ALTIN alış fiyatı 3 bin 157 Türk lirasıyken satış fiyatı da bin 175 Türk lirası

CUMHURİYET ALTIN alış fiyatı 19 Eylül Cumartesi günü için 3 bin 131 Türk lirası ve satış fiyatı da 3 bin 178 Türk lirası

GRAM ALTIN alış fiyatı 473 Türk lirası olurken satış fiyatı da yine 473 Türk lirası

YARIM ALTIN alış fiyatı da 1 bin 532 Türk lirasıyken satış fiyatı 1 bin 553 Türk lirası

ÇEYREK ALTINcuma günü itibariyle alış fiyatı 768 Türk lirası satış fiyatı da 777 Türk lirası

TAM ALTIN fiyatları da son olarak alış fiyatı 3 bin 24 Türk lirası olurken satış fiyatı da 3 bin 82 Türk lirası olarak açıklandı.

ALTIN FİYATLARI İÇİN KRİTİK SEVİYELER NELER?

Uzman Ekonomist Belgin Maviş ise altın fiyatlarını değerlendirdi. Maviş, ileriki haftalarda altın fiyatlarının 1920 ila 1970 dolar seviyesinde seyredebileceğini belirtti ve Amerikan seçimlerine kadar hem altın fiyatlarının hem dolar fiyatlarının anlık olaylara karşı duyarlı olacağını belirtti.

KORONAVİRÜS AŞISI ÇALIŞMALARI ALTIN FİYATLARINA NASIL YANSIYOR?

Gedik Yatırımda, yatırım danışmanı olarak görev alan Onurcan Bal ise aşı haberleri üzerinden piyasaların tepkisini ve altın fiyatlarına olan etkilerini değerlendirdi. Onurcan Bal, küresel anlamdaki aşı haberlerinin piyasalardaki iyimserliği arttırdığını belirtirken risk iştahını da desteklediğini aktardı. Fakat dünya çapında aşı çalışmalarının yapılmasının da zaman alacağını ekledi.

Aynı zaman yatırım uzmanı Onurcan Bal, finansal piyasalarında biraz erken fiyatlama yaptığını ve altın fiyatlarının şu an için 1900 dolar üstünde bulunduğunu söyledi. Aşı çalışmalarından kaynaklı oluşan bu ekstra iyimser havanın da kısa vade de altın fiyatlarını etkileyeceğini belirtirken, uzun vadede ons altın fiyatlarının genel beklentilerin üstünde kalmaya devam ettiğini ekledi.

Uzman Onurcan Bal aynı zaman da uzun vade için değerlendirmeler yaparak, uzun vade de bulunduğumuz ortamın altın fiyatlarını desteklediğini, kısa vadede altının 2000 doların üzerinde çıkabilir yorumlarını da yaptı. Salgın sebepli gelişmelerin ve aşı çalışmalarının da altın fiyatlarındaki ana etken olarak yer aldığını ve almaya devam edeceğini ekledi.

“ALTIN FİYATLARI KADEMELİ DÜŞEBİLİR”

Stratejist Yeliz Karabulut ise altın hakkında oldukça önemli değerlendirmelere yer verdi. Karabulut, ileriki süreçte ekonomilerin kendini toparlaması ve ikinci dalganın gelmemesi durumunda altın fiyatlarında kademeli olarak düşüşlerin yaşanacağını belirtti ve dolar endeksinin beklenilen hareketlerin aşağısında olabileceğini aktardı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı