Altın fiyatları 7 Temmuz ne kadar? Gram ve Çeyrek altın kaç TL?
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Altın fiyatları 7 Temmuz ne kadar? Gram ve Çeyrek altın kaç TL?

ALTIN

7 Temmuz 2020 Salı 00:05:00

Altın fiyatları 7 Temmuz ne kadar? Gram ve Çeyrek altın kaç TL?

Altın fiyatları vatandaşlarımız tarafından yakından takip ediliyor. Koronavirüs salgını sonrasında yatırımcısına yüzde 30’dan daha fazla kazanç getiren altın, güvenilir liman özelliğini devam ettiriyor. 7 Temmuz 2020 Salı günü piyasaların açılış fiyatlarıyla gram altın, çeyrek altın, yarım ve tam altın fiyatları haber detayımızdaki gibi olacak.

Corona virüs sürecindeki iniş çıkışlarıyla yatırımcılarını şaşırtan altının güncel fiyatları pek çok vatandaş tarafından sıklıkla takip ediliyor. Çoğu yatırımcının güvenli liman olarak gördüğü altın piyasasındaki hareketlilik “Çeyrek, yarım, tam, gram altın fiyatları ne kadar? Kaç liradan alınıp kaç liradan satılıyor?” sorularını beraberinde getirdi. Dolar kurundaki yükselişle birlikte değer kazanan gram altının fiyatı en merak edilen konular arasında. 7 Temmuz günü için altın piyasası alış ve satış rakamları şu şekilde:

7 Temmuz Altın Fiyatları

Gram altın Mayıs ayından bu yana en yüksek seviyede. Gram altının bu yükselişini etkileyen dinamiğin ons altındaki yükseliş olduğunu açıkça söyleyebiliriz.

Gram altının alış fiyatı 393,68 TL iken satış fiyatı 393,79 TL

Çeyrek Altın Fiyatı

Çeyrek altının alış fiyatı 637,70 TL iken satış fiyatı 646,00 TL

Yarım Altın Fiyatı

Yarım altının alış fiyatı 1,275,30 TL iken satış fiyatı 1,290,50 TL

Tam Altın Fiyatı

Tam altının alış fiyatı 2,615,00 TL iken satış fiyatı 2,637,90 TL

Cumhuriyet Altını Fiyatı

Cumhuriyet altınının alış fiyatı 2,625,20 TL iken satış fiyatı 2,655,00 TL

Altın (ONS) Fiyatı

Küresel faizlerin düşüklüğünden etkilenen ons altın yükselişine devam ediyor. Psikolojik eşik olan 1800 dolar geçilirse ons altında 1820 dolar seviyeleri beklenebilir.

Altının onsu alış fiyatı 1,784 $ iken satış fiyatı 1,785 $

ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Altın piyasası uzmanları korona virüs salgını kaynaklı haber akışından kaynaklanacak baskının altın fiyatlarında etkili olacağını öngördü. Özellikle pandemi sürecinde ikinci dalga beklentileri altının ons fiyatını son yıllardaki en yüksek seviyede tutmaya devam edeceği söylendi. Koronavirüs vaka sayıları, Covid-19 aşısındaki olumlu gelişmeler, Hindistan ve Çin arasındaki gerilim, ABD Başkanı Trump’ın atacağı adımlar bu haftaki altın fiyatlarını etkileyecek olan faktörler arasındadır. Altın piyasası uzmanı olan İsmail Memiş altının ons fiyatının yükselişe devam etmesi için onsun 1790 doları geçmesi gerektiğini ifade etti. Analistler ons altın fiyatlarında bu hafta 1790 doların direncini sürdüreceğini, gram altının ise 380-395 TL aralığında olacağını düşünüyorlar. Haber akışlarıyla birlikte altın piyasasında bir baskı beklendiği ve altın fiyatlarında gerileme olabileceği birçok uzman tarafından tahmin edildi.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı