Altın Fiyatları 30 Kasım ne kadar? Gram Altın ve Dolar Güne Hızlı Başladı
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Altın Fiyatları 30 Kasım ne kadar? Gram Altın ve Dolar Güne Hızlı Başladı

ALTIN

30 Kasım 2020 Pazartesi 07:55:33

Son Güncelleme: 30/11/2020 15:18:26

Altın Fiyatları 30 Kasım ne kadar? Gram Altın ve Dolar Güne Hızlı Başladı

Son üç haftadır yatırımcısını ciddi anlamda zarara sokan altın fiyatları 30 Kasım Pazartesi haftanın açılış günü itibariyle canlı ve anlık olarak merak ediliyor. Dolar kurunda yaşanan gelişmeler doğrultusunda vatandaşlarımızın gözdesi gram altın ve çeyrek altın fiyatlarını inceledik. İşte son dakika Kapalıçarşı fiyatları.

Hastalık ve savaş dönemlerinde yatırımcıların güvenli limanı altın 3 haftadır düşüş trendine devam ediyor. Pandemi sürecinin başlamasıyla birlikte 300 lira seviyelerinden hızlı bir rallye başlayan gram altın fiyatları 6 Kasım itibariyle 540 lira seviyelerine kadar yükselmişti. Kısa sürede yatırımcısına yüksek kazanç sağlayan değerli metal, pandemi süreci itibariyle yatırımcısına yüzde 30 üzerinde kazanç sağladı.

Aşı haberlerinin çıkmasıyla birlikte ise sert yükseliş yerini sert düşüşlere bıraktı. 9 Kasım tarihinde gram altın 540 lira seviyelerinden tam olarak 476 lira fiyatına kadar sert bir geri çekilme yaşadı. Dünya genelinde altın ONS fiyatında düşüş yaşanması, ülkemizde dolar kurunun sert bir şekilde geri çekilmesi gram altın fiyatlarının da düşmesine sebep oldu. Ek olarak, kripto para lideri Bitcoin’in 10 bin dolar seviyelerinden rallye başlaması bir takım altın yatırımcısının da kripto paralara yönelmesine neden oldu.

30 Kasım Pazartesi Altın Fiyatları Ne Kadar?

Geçtiğimiz hafta kademeli olarak düşüş gösteren gram altın fiyatları yatırımcısını üzmüştü. Bu hafta ise piyasalarda yaşanacak fiyat hareketleri trend yönünün belirlenmesi için önemli bir hafta olacak. Bir çok uzman gram altın fiyatlarının yeniden 480 lira seviyelerini test edeceğini düşünürken, 420 liraya kadar bir geri çekilme yaşamamız da muhtemel görünüyor. İşte 30 Kasım 2020 Pazartesi haftanın açılış günü itibariyle vatandaşlarımızın yakından takip ettiği canlı Kapalıçarşı altın fiyatları:

Gram altın: 451 TL

Çeyrek altın: 736 TL

Yarım altın: 1470 TL

Cumhuriyet altını: 2938 TL

Altın ONS: 1789 USD

22 Ayar bilezik: 416 TL

Borsada Düşüş Dolarda Yükseliş Var

Bilindiği üzere ülkemizde gram altın fiyatı altın ONS fiyatının 31.1’e bölünmesi ve dolar kuruyla çarpılmasıyla bulunuyor. Bu yüzden altın yatırımcıları dolar kurunda yaşanan gelişmeleri de yakın takip etmektedir. 30 Kasım Pazartesi haftanın açılışı itibariyle dolar kurunda çok küçük bir yukarı yönlü hareket gözlemlendi. 30 Kasım itibariyle dolar kuru fiyatı, euro ve sterlin şu şekilde:

Dolar 7,8427 TL

Euro 9,3853 TL

İngiliz Sterlini 10,4303 TL

Altın Alacaklar Dikkat!

540 lira bandından 450 lira seviyelerine kadar soluksuz geri çekilme yaşayan gram altın fiyatları için yatırımcılar ne şekilde hareket etmeli? Unutmamak gerekir ki her sert düşüşün aynı şekilde sert çıkış tepkisi de kısa vadeli yatırımlarda mümkündür. Bu noktada en önemli soru ise dip fiyatın neresi olacağı. 30 Kasım Pazartesi itibariyle başladığımız yeni haftada altın fiyatlarının dip bulup bulmadığını hep birlikte gözlemleyeceğiz. Dünya basınında çıkacak aşı haberleri, geri çekilme yaşayan altın ONS fiyatının yukarı yönlü tepki verip vermeyeceği fiyatı doğrudan etkileyen kriterler arasında yer alacak. Altına yatırım yapacak aynı zamanda garanti kazanç hedefleyen vatandaşlarımız için ise 450 lira bandından bir miktar alım yaparak potansiyel bir 420 liraya çekilme için dip fiyat bekleyebilirler. Sizde altın fiyatlarıyla ilgili düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlerle paylaşmayı unutmayın.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı