Altın Fiyatları 3 Aralık Perşembe Kaç TL Oldu? Gram ve Çeyrek altın yükselişe geçti
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Altın Fiyatları 3 Aralık Perşembe Kaç TL Oldu? Gram ve Çeyrek altın yükselişe geçti

ALTIN

3 Aralık 2020 Perşembe 16:55:20

Altın Fiyatları 3 Aralık Perşembe Kaç TL Oldu? Gram ve Çeyrek altın yükselişe geçti

Hafta kapanışına adım adım yaklaşırken 3 Aralık Perşembe gününde gram ve çeyrek altın fiyatları atağa geçti. Geçtiğimiz günlerde 440 lira seviyelerine kadar gerileyen gram altın fiyatları bugün neredeyse yüzde 5 artış gösterdi. İşte uzman yorumları ve son dakika altın haberleri.

Altında son dakika haberleri neler? Uzmanlar neler söylüyor? Altın almak mı satmak mı daha kazançlı? işte son dakika Kapalıçarşı’dan gelen altın fiyatları ve uzman yorumlarıyla merak ettiğiniz tüm soruların cevapları.

Altın fiyatları tarihi zirvesini gördükten sonra aşama düşüşüne devam ediyor. Yeni haftaya da düşüş ile başlayan altın fiyatları incelediğimizde ise son dört ayın en düşük seviyesindeydi. Gram altın fiyatları düşünü sürdürmeye devam ederken tarih zirvesinde ise 100 Türk lirası kayıp yaşadı. 3 Aralık Perşembe günü gelen alımlarla birlikte ise gram altın fiyatını 468 TL ye kadar yükseltmeyi başardı. Şu an ise altın fiyatları 461 Türk lirası seviyesinde. Altın fiyatları ise özellikle korona salgını ile yükselme başlamış ve aşı haberleri ile de düşüşe geçmişti. Fakat korona salgınında yükselen vaka sayıları da yine de altını günlük olarak dalgalanmalar yaşamasına neden oluyor. Aşının ise 2021 yılından önce uygulanmaya başlayacağı ihtimali yükseldikçe altın daha da hızlı değer kaybediyor. Yatırımcılar ise daha çok kazanç elde etmek için altının hangi yöne doğru gideceğini ön görmeye çalışıyor ve uzman yorumlarını dikkatli bir şekilde takip ediyor. İşte sizler için son dakika altın fiyatları ve uzman yorumları;

Son dakika ile birlikte altın fiyatları 2018 yılından bu yana devam ettirdiği yükselişini terk ediyor! Özellikle salgın ile birlikte tarihi zirve görmüş altın tekrardan düşüş dönemine girdi. Ağustos döneminde 2075 dolar ile birlikte altın tüm zamanların rekorunu kırmıştı. Şimdi ise aşı haberleri zirve gören altın tekrardan düşüşe geçti. Altındaki düşüşlerde ise küresel anlamdaki belirsizliklerin birer birer çözülmesi etki ediyor. Amerikan seçimlerindeki belirsizliğin ortadan kalması ve korona virüs salgınına dair aşı haberleri altın fiyatlarında düşüşe neden olmaya devam ediyor.

GÜVENLİ LİMAN TALEBİ DÜŞTÜ

Ons altın fiyatları ise 300 dolar kadar düşüş yaşadı ve gram altın fiyatları da bu nedenle 100 Türk lirası kadar aşağı çekildi. Uzmanlar ise aşı gelişmeleri konusunda aralık ayının altını çizerken salgın döneminde ise riskten kaçış ile birlikte artan altının değerinin düşüşe geçmesinin yatırımcının güvenli limanını terk etmesi olarak yorumladı.

DOLAR KURU DÜŞÜNCE GRAM ALTIN FİYATLARI DÜŞTÜ

Korona virüs aşısı haberleri, ekonomik anlamda atılan yeni adımlar, reform haberleri ve Dolar-Türk lirasında yaşanan düşüş ile gram altında da rüzgar tersine dönmüş.

Ons altın fiyatları 1800 dolar civarındayken, gram altında fiyatları ise 450 Türk lirası bandına geldi ve psikolojik olarak bu direnç seviyesinde kaldı. Ons altın fiyatlarının ise 1764 dolarına gerilemesi ile birlikte altın fiyatları da 450 bandının aşağıya düştü. Uzmanlar ise altın fiyatları için kısa vade de yükselişin son bulduğunu söylüyor.

“ALTIN FİYATLARI İÇİN HER YÜKSELİŞ SATIŞ FIRSATI OLABİLİR”

Karabulut ise, şu an için her yükselişin piyasalar tarafından bir satış fırsatı olarak değerlendirilmesi gerektiğini söylüyor. Fakat Karabulut yine burada önemli olan noktanın gündem ve haber akışı olduğunu da vurguluyor.

3 ARALIK ALTIN FİYATLARI

GRAM ALTIN alış fiyatı 460,13 TL olarak belirlenirken satış fiyatı ise 458,52 TL şeklindedir.

ÇEYREK ALTIN alış fiyatı 756 Türk lirası olurken satış fiyatı da 765 Türk lirası olarak devam ediyor

YARIM ALTIN alış fiyatı ise bugün 1 bin 512 Türk lirası ve satış fiyatı da 1 bin 539 Türk lirası

CUMHURİYET ALTINI alış fiyatı bugün 3 bin 023 Türk lirası olurken satış fiyatı da 3 bin 050 Türk lirası oldu ve cumhuriyet altını 3 bin bandının altına yerleşmiş oldu

22 AYAR BİLEZİK ise bugün ile birlikte alış fiyatı 422 Türk lirası ve satış fiyatı da 424,50 Türk lirası oldu.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı