Altın düşmeye devam edecek mi? Teknik analiz, uzman yorumları ve alım noktaları
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Altın düşmeye devam edecek mi? Teknik analiz, uzman yorumları ve alım noktaları

ALTIN

28 Kasım 2020 Cumartesi 13:50:28

Son Güncelleme: 28/11/2020 13:49:04

Altın düşmeye devam edecek mi? Teknik analiz, uzman yorumları ve alım noktaları

Geçtiğimiz hafta yaşanan gelişmeler doğrultusunda altın fiyatları haftayı sert bir kapanışla tamamladı. 540 lira bandından yukarı yönlü tepkiler gelmeden sert bir şekilde düşüş yaşayan altın fiyatlarıyla ilgili vatandaşlarımız kar getirecek alım noktaları, teknik analiz ve uzman yorumlarını merak ediyorlar.

Piyasanın son günü ile birlikte altın fiyatları düşmeye devam ediyor. Altın fiyatları uzun zamandır düşüşteydi. Birçok vatandaş ise altının daha ne kadar düşeceğini 400 Türk lirasının altını görüp göremeyeceğini merak ediyor. İşte altına dair son dakika gelişmeler haberimize;

Korona virüs salgını ile birlikte altın çok hızlı bir şekilde yükselmeye başlamıştı. Yatırımcılar tarafından güvenli liman olarak görülen altın hızla değer kazanırken altından yana yatırımını yapanlar da oldukça kazanç sağlamıştır. Fakat değerli sarı metal aşı haberlerinin gelmesi ve piyasaların normale dönemsiyle birlikte tekrardan eski seviyelerine dönmeye başladı. Peki altın ne kadar düştü? Altında düşüş devam edecek mi işte uzman yorumları ve son dakika gelişmeleri;

Haftanın son ilkem günüyle birlikte altın adeta çakıldı! Haftayı oldukça büyük bir düşüşle kapayan altın da psikolojik sınırlar üst üste kırıldı! Peki altında düşüşler neden yaşandı? Altında kritik çekilme neden oluyor? Düşüşler devam edecek mi* altın almak için doğru zaman mı? Uzmanlar ne diyor haberimizde;

Altın fiyatları küresel piyasalarda düşüş yaşamaya devam ediyor. 2020 yılının başlarında korona virüs salgının ile hızlı bir şekilde değer kazanan altın son zamanlar da ise düşüşlerine devam ediyor. Kasım ayının son haftasında ise düşme eğilimini hızlandıran altın bu haftayı da değer kaybederek bitirdi.

HAFTASONU ÖNCESİ ÇOK SERT DÜŞTÜ

Altın fiyatları piyasanın son işlem günü ile birlikte değer kaybı yaşamaya devam ediyor. Hem küresel anlamda hem de yerel anlamda altın düşüyor. Küresel piyasalarda ise ons altın 1800 dolar bandının altına indi böylece gram altında 450 Türk lirası bandından düştü ve ilk psikolojik eşik kırıldı.

Gün içinde ise altın düşüş yaşamaya devam etti. Daha sonra ise dolar küresel piyasalar da düşüşe devam etti ve 1780 dolar seviyesine kadar geriledi. Gram altında bu gelişmeler neticesinde günü 449 Türk lirasından tamamladı. Çeyrek altın ise 742 Türk lirası oldu.

ALTIN NE KADAR OLDU

Düşüş sonrası ise 22 ayar bilezik 415 Türk lirasına, Cumhuriyet Altını 2 bin 930 Türk lirasına kadar düşüş yaşadı.

ALTIN FİYATLARINDA DÜŞÜŞ NE KADAR DEVAM EDECEK?

Peki altında fiyatları daha ne kadar düşecek? Uzmanlar ne diyor? İşte uzman yorumları;

Ahlatcı Yatırım Genel Müdür yardımcısı olarak görev yapan Tonguç Erbaş ise yaptığı değerlendirmeleri paylaştı. Erbaş, altın fiyatlarda düşüş beklemenin daha olumlu olacağını ve ons altında görülen 2075 doların uzun bir süre zirve olarak kalacağını altının o kadar yükselmesinin kısa vadede mümkün olmadığını açıkladı.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı