Altın almak mantıklı mı? Uzmanlardan altın alacaklara tavsiyeler
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Altın almak mantıklı mı? Uzmanlardan altın alacaklara tavsiyeler

ALTIN

11 Kasım 2020 Çarşamba 20:10:08

Son Güncelleme: 11/11/2020 20:08:29

Altın almak mantıklı mı? Uzmanlardan altın alacaklara tavsiyeler

Altın piyasalarında bugün yaşanan hareketlilikle birlikte gram altın yüzde 5 değer kaybetti. Son üç gündür 540 lira bandından 470 TL seviyesine kadar gerileyen altın fiyatları için vatandaşlarımız altın almak mantıklı mı sorusunun cevabını merak ediyor. Uzmanlar altına yatırım yapacaklar için alış noktalarını ve piyasayı yorumladı.

Altın düşecek mü yükselecek mi her gün vatandaşlarımız tarafından en çok sorulan sorulardan biri. Son zamanlar da iç piyasa da gelişen önemli olaylar ve küresel anlamda düşen altın fiyatları da vatandaşlarımızı daha da meraka itti. Altın almanın zamanı mı? Altın düşecek mi yükselecek? Uzmanlar altın hakkında ne diyor? Sizler için değerli sarı metalin geleceğine dair uzman yorumlarını derledik;

Altın düşecek mi yükselecek mi? Altın bugün ne kadar oldu? Altın almanın mı yoksa satmanın mı zamanı? Ekonomist İslam Memiş altın fiyatlarında dair değerlendirmelerini paylaştı. Altın fiyatlarında son dönemlerde yaşanan dalgalanmalara uzman yorumu yapıldı.  Piyasa uzmanlarından Memiş, altın fiyatlarının ileriki günlerde nasıl bir seyir izleyeceğini paylaştı. Uzmanlar ne diyor? Altın almanın zamanı mı? İşte uzman görüşleri;

Uzman isimlerden biri olan İslam Memiş altın fiyatlarının yakın geleceğine dair değerlendirmelerini yazdı;

ALTIN ALMAK MANTIKLI MI?

İslam Memiş piyasaya dair değerlendirmelerini paylaştı. Memiş, altın fiyatlarında hasta başındaki hızlı değişimleri vurguladı ve piyasaların istifa ve aşı haberleriyle birlikte çok fazla dalgalanma yaşadığını bunun da altının fiyatını düşürdüğünü söyledi.

Memiş, haftanın ilk gününden itibaren düşüş yaşayan altının gram fiyatının 535 seviyesinden 483 Türk lirasına kadar gerilediğini belirtti.

Uzman isim aynı zaman da kısa süre içinde altında %9’a yakın bir değer kaybının meydana geldiği ve 52 Türk lirası bir düşüş vurguladı. Memiş’egöre bu sürece girmeden ellerindeki altını satanların bu işin ehli oldukları yorumunu yaptı ve altının ons fiyatının 1965 bandından 1850 bandına düştüğünü söyledi.

Altın alınmalı mı yoksa beklemeli mi gibi yatırım tavsiyesi niteliğindeki soruları da cevaplayan uzman isim 490’ nın altında altının alınmasını söyledi. Yüzde 50 al, Yüzde 50’si içinde ayın 19’unun beklenmesi gerektiği işaret etti.

Memiş eğer fırsatlar gelirse altın alımının devam edebileceğini kalan %50’lik kısmı da 25 25 dilimlere bölerek alınmasının uygun olduğunu söyledi.

Memiş aynı zaman altının gram fiyatının 480 ila 500 arası olacağını ve bunu takip edeceğini belirtti. 19 Kasım da Merkez Bankası tarafından yapılacak PPK toplantısına kadar geniş bant aralıklarında altın fiyatlarının devam edeceğini söyleyen Memiş, tavsiye olarak da 480 ila 490 arasında altın alın dedi.

ALTIN NEREYE KADAR DÜŞECEK?

Özel Fon Yöneticisi olarak görev yapan Rıdvan Öztürk ise sosyal medya hesabından altında 480 bandına dikkat çekti. 480 TL üzerinde görülürse yeniden altında yükseliş bir süre daha devam edebilir düşerse ile yükseliş trendi de sona erecek.

Murat Özsoy ise aşı haberleri sonrasında ons altının sert bir düşüşler gerilediğini hatırlattı. Özsoy ise yatırımcılar için iki önemli gelişmenin olduğunu belirtti. Aşı haberlerinden eğer test sonuçlarının başarılı olduğuna dair onay gelirse ons altının hızla düşeceğini söyleyen Özsoy tersi durumda ise 2000 doların üzerinin test edileceğini belirtti.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı