Altın alacaklar dikkat! Uzman yorumlarıyla 7 Ağustos altın fiyatları
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Altın alacaklar dikkat! Uzman yorumlarıyla 7 Ağustos altın fiyatları

ALTIN

7 Ağustos 2020 Cuma 00:15:19

Son Güncelleme: 07/08/2020 01:02:18

Altın alacaklar dikkat! Uzman yorumlarıyla 7 Ağustos altın fiyatları

Altın alacaklar 7 Ağustos Cuma gram, çeyrek, reşat ve cumhuriyet altını fiyatlarını merak ediyorlar. Uzman yorumlarıyla birlikte son günlerde sert yükselişler yaşayan altın fiyatlarını ele aldık.

Altının 7 Ağustos İstanbul Kapalıçarşı açılış fiyatları belli oldu.Güncel olarak çeyrek altın 798 lira, yarım altın 1.591 lira, Cumhuriyet altını 3.182 lira, yüzde 4,32 yükselen 24 ayar külçe altının gramı ise 479 liradan satıldı. 22 ayar bileziğin satış fiyatı 444 lira, reşat altının satış fiyatı 3.214 lira oldu.

Son zamanlarda rekor yükseliş gösteren altının gram fiyatı 480 liraya çıkınca yatırım yapan vatandaşlar kuyumculara yöneldi. Kuyumcular ise yıl sonuna kadar altının gram fiyatının 500 lira seviyesine çıkacağını tahmin ediyor ve altınlarını saklamaları ve bozdurmamaları konusunda vatandaşlar kuyumcular tarafından uyarılıyor.

BELİRSİZLİK OLDUKÇA ALTIN FİYATLARI YÜKSELMEYE DEVAM EDECEK

25 yıldır Kocaeli’nde kuyumculuk yapan Muharrem Boztürk, altının yükselişiyle ilgili açıklamalarda bulundu. Altın fiyatlarının yükselmesinin en önemli nedenlerinden birinin dünyada yaşanılan olaylar olduğunu ve belirsizlik oldukça altının yükseldiğini belirtti. Boztürk, bu yükselişin ülkemiz için sıkıntı yaratmayacağını ve paniğe gerek olmadığını vurguladı.

ALTIN BİR YIL İÇİNDE YÜZDE 100 DEĞER KAZANDI, SENE SONUNDA 500 LİRA OLABİLİR

Boztürk, altının bir yıl içinde yüzde 100 değer kazandığını ve 2020 bitimine kadar altında ortalama 500 liranın beklendiğini açıkladı. Altının gram birimi fiyatı, geçen yıl bugün 261 liraydı. Ocak ayında 295 lira civarındaydı, şu an ise 460 TL civarında.Yani, altın yüzde 100 değer kazanarak hem yatırımcısına, hem kullanıcısına, hem tüketicisine kar ettirdi. Boztürk, altın yatırımı olanların kesinlikle altınlarını bozdurmaması gerektiğini dile getirdi.

YATIRIMLARINIZI ÇEŞİTLENDİRİN

AA Finans Analisti İslam Memiş altının yükselişiyle ilgili yorumlar yaptı. Memiş, Koronavirüs vaka sayılarındaki artış, negatif reel faizler, doların zayıf seyri, siyasi gerginlikler altının fiyatını yükselttiğini belirtti. Memiş, vatandaşları orta ve uzun vadede yükselişlerin devam edebileceğini fakat kısa vadede sert düzeltmelerin yaşanabileceğini söyledi ve yatırımcıları uyardı.Altının bir tasarruf aracı olarak görülmesini öneren Memiş, belirsizliklerin giderek arttığı bu dönemde tahminlerde yanılma payının çok olduğunun altını çizdi. Vatandaşların birikimlerini, uzun vadeli olarak düşünüp farklı yatırım araçlarıyla da çeşitlendirmesi önerildi.

7 Ağustos Altın Teknik Analizi

400 lira seviyelerinde uzun bir süre düz bir fiyat aralığı izleyen altın fiyatları sert ataklarla 480 lira seviyelerine kadar yükseldi.

Uzmanlar tarafından paylaşılan teknik analiz yorumlarında ise dünyaca en çok kullanılan indikatör RSI, aşırı alım noktasında. Uzmanlar sert yükselişlerin ardından gelebilecek sert düşüşler konusunda yatırımcıları uyarıyor. Gram altın en fazla ne kadar yükselir? sorusunun cevabını merak edenler için ise Fibonacci indikatörü 520 lira bandını gösteriyor.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı