Alman Bankası Commerzbank’ın Kısa Vadede Altın Fiyatı Tahminleri
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

Alman Bankası Commerzbank’ın Kısa Vadede Altın Fiyatı Tahminleri

ALTIN

12 Eylül 2020 Cumartesi 00:20:19

Alman Bankası Commerzbank’ın Kısa Vadede Altın Fiyatı Tahminleri

Altında var olan yükselişler sonrasında duraksama dönemi meydana geldi. Bu durum tüm dikkatleri altın piyasasına çevirdi. Altın fiyatlarının hangi noktaya ulaşacağı merak konusu oldu. Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını ikinci dalganın piyasalara nasıl etki edeceği tartışma konusu olup, bu etkiden altın piyasasının nasıl etkileneceği araştırılmaya başlandı. Yatırımcılar tüm bu detayları öğrenmek istiyorlar.

Altında var olan yükselişler sonrasında duraksama dönemi meydana geldi. Bu durum tüm dikkatleri altın piyasasına çevirdi. Altın fiyatlarının hangi noktaya ulaşacağı merak konusu oldu. Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını ikinci dalganın piyasalara nasıl etki edeceği tartışma konusu olup, bu etkiden altın piyasasının nasıl etkileneceği araştırılmaya başlandı. Yatırımcılar tüm bu detayları öğrenmek istiyorlar. Bu durumla ilgili Alman Bankası Commerzbank ekonomistlerinden biri olan Karen Jones açıklamada bulundu. Altın fiyatlarının kısa dönem fiyat tahminleri hakkında yorum yaptı. Ons altının kısa vadede ne kadar olacağıyla ilgili açıklamalarına haberimizde yer veriyoruz.

Altın piyasası hareketliliği genel seyirde devam ediyor. Ons altının 2000 dolar seviyelerine yükseldiği ve sonrasında bu seviyeden daha aşağıya düştüğü göz önünde bulundurularak sınırlı bir hareketlilikten söz emek makul görünüyor. Görünen tabloda altın piyasasının inişli çıkışlı bir grafikte seyir ettiği dikkatlerden kaçmıyor. Bu durum altın piyasasıyla ilgili net bir yorum yapabilmeyi maalesef mümkün hale getirmiyor.

Yükseliş Daha İhtimalde

Geçen haftada ons altının yükseliş odaklı bir çizgi izlediği görüldü. Ancak Koronavirüs süresince beklenen hızlı yükselişin daha uzağında bir seyir izledi. Var olan hareketlenme hızlı yükselişten uzakta kalsa da genel anlamda ons altın yükselişini sürdürmeye devam etti. Bu yükseliş daha çok sınırlı yükselme aralığında meydana geldi.

Ekonomistler Ons Altın Fiyatlarıyla İlgili Neler Söylüyor?

2,075 dolar seviyesinden gerilemeye başlayan ons altın genel anlamda bir kırılma yaşadı ve yükselişi 2,000 dolar seviyesine doğru hareket etti. Şimdilerde 1,967 dolar üzerinden işlemde olan ons altın kendisi için ara hedefi 1,981 dolar olarak belirledi. Belirlenen hedefin aşılması halinde yükseliş grafiğinin sert bir şekilde ilerleyeceği tahmin ediliyor. Ekonomistler grafiğin yukarıya doğru devam edeceğini tahmin ediyorlar.

Dikkat Edilmesi Gereken Kar Satışları

Ons altın fiyatlarına etki eden pek çok faktör olmakla birlikte bunlardan en dikkat çekeni kar satışları oluyor. 1,981 ara hedef gerçekleşirse uzmanlar yukarıya doğru bir hızlanma bekliyorlar. Eğer yukarıya doğru bir hız kazanımı olursa kar satışlarına neredeyse kesin gözüyle bakılıyor. Mevcut durum böyle olursa 1,960 dolara kadar ons altın fiyat gerilemesi bekleniyor. Eğer bu seviyeye gelinirse o zaman ons altının 1,945 dolara dek çekilmeleri olabileceği tahmin ediliyor.

Commerzbank’ın Kısa Vade Ons Altın Fiyat Tahmini

Commerzbank, dünya çapında tanınan bir Alman bankasıdır ve Karen Jones Commerzbank’ın saygıdeğer ekonomistlerinden birisidir. Kendisi ons altın fiyatlarıyla ilgili olarak kısa vadeli tahminlerde bulunmuştur. Jones, altın fiyatlarının yükselişe doğru hareketliliğinin sabitlendiğini ve herhangi bir gerileme yaşanma ihtimalinin çok uzak bir ihtimal olduğunu değerlendirmiştir.

Karen Jones, kısa vade altın fiyatının ulaşacağı noktayla ilgili net söylemlerde bulunmuştur. Ons altının yükseliş trendinde yer aldığını ve değeli metal kapsamında bir geri çekilme beklenmediğini ifade etmiştir. Kısa vadeli tahminde ons altını 2,072 dolar seviyesinde gördüğünü ve bu verileri piyasaların verdiğini belirtmiştir. Bahsedilen seviye bir zirve hedefidir ve yükselme sürecinde direnç noktasını 2,029 dolar seviyesi oluşturabilir. Piyasalar altına girişe devam edecekleri için dirençle karşılaşılsa da kısa zamanda ons altın 2,072 dolar seviyesine ulaşabilecektir.

Altın Fiyatları Nasıl?

Kapalıçarşı altın piyasası kapsamında diğer altın çeşitlerindeki fiyatlar gram altın 465 TL, çeyrek altın 769 TL, Cumhuriyet altını 3,136 TL, tam altın 3,079 TL, yarım altın 1,539 TL şeklindedir.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı