5 Ekim altın fiyatları kaç TL? Gram ve çeyrek altın ons bazında değer arıyor
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

5 Ekim altın fiyatları kaç TL? Gram ve çeyrek altın ons bazında değer arıyor

ALTIN

5 Ekim 2020 Pazartesi 15:42:49

Son Güncelleme: 05/10/2020 15:07:43

5 Ekim altın fiyatları kaç TL? Gram ve çeyrek altın ons bazında değer arıyor

5 Ekim Pazartesi haftanın açılışıyla birlikte gram ve çeyrek altında hareketlilik başladı. ONS altın fiyatlarının işlem görmeye başlamasıyla birlikte gram altın 474, TL, çeyrek altın 770,10TL üzerinden güne başladı. Altının ONS fiyatında yaşanan gelişmeler sonrasında ise yatırım yapacaklara uzman ekonomistler yatırım tavsiyelerinde bulundu.

Ons ve gram altın haftayı yukarı yönlü  olan hareketi ile kapattı. Kısa sürekli duraksama hareketleri yaşayan  ons ve gram altın gün içerisinde hangi yönlü bir hareket izleyecek? Uzman ekonomistler altın fiyatları  için hangi yorumları yaptı? Bu yorumlarını sizler için haberimizde toparladık.

Haftanın son günü 1800 ve 1900 bandında hareketlenmeler yaşayan ve dalgalanmalarına devam eden altın fiyatları, son iki gündür bir yükseliş yaşadı, bu yükselişin ardından gün içerisinde sınırlı bir şekilde düşme hareketi ile güne devam etti. Ons altın fiyatları üzerinde yukarı yönlü olan hareketin de sekteye uğramasından sonra dün %0.7040 oranları ile yükseliş gösteren  ABD ile 10 yıllık tahvil faizinin etkisi ise dikkatleri üzerine toplayan nokta oldu.

5 Ekim 2020 Altın Fiyatları ve Ons hareketleri

Altın fiyatları inceleyecek olduğumuzda ise 5 Ekim 2020 sabah saatleri içerisinde 1892 seviyesinden işlem görmesi  ise dikkatleri  çeken nokta oldu. Teknik olarak  yer almış görünümlere bakılacağı zaman ise ons altın üzerinde son 100 günlük hareketinde ortalama olarak vade ile güçlü bir destekleme konumunda olması ise oldukça dikkat çekiyor.

Geçtiğimiz hafta içinde bu hafta yönünü ortalamadan yukarı doğru bir yönde çevirmesiyle birlikte  ise  sonrasında  ons altın üzerinde  mevcut durumda  söz konusu olarak yer alan ortalamanın da 1850 seviyelerinden aşağı yönlü olacak şekilde bir kırılmalar meydana geldi. Aksi takdir de  ise ons altının son 100 günlük olan hareketinde ortalamasının üzerinde seyir etmesi eğer söz konusu haline gelecek olur ise 1850 ve 1900 bandı ile hareketlerin önümüzde ki dönem içerisini kapsayacak şekilde alım satım vermeleri de olası bir durumdur.

Kısaca özetleyecek olur isek , mevcut durum içerisinde yer alan ve bulunan 1850 seviyelerine kadar denk gelen durum karşısında 100 günlük olan hareketi de ortalama olarak bu hareketlerin yakından takip edilmesine olanak sağladığını söyleyebiliriz. 5 Ekim 2020 Altın ve Ons hareketlerini sizler için haberimizde ele aldık.

5 Ekim Altın Fiyatları

Haftanın açılışıyla birlikte ülkemizde işlem gören altın fiyatları şu şekilde:

Gram altın: 474 TL

Çeyrek altın: 770,10 TL

Yarım altın: 1537 TL

Cumhuriyet altını: 3071 TL

22 ayar bilezik: 431,50 TL

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı