2020 Ekim Altın hesabına en yüksek faiz veren ve komisyon almayan bankalar belli oldu!
Bizimle iletişime geç
Haber Kredi

Haber Kredi

2020 Ekim Altın hesabına en yüksek faiz veren ve komisyon almayan bankalar belli oldu!

ALTIN

4 Ekim 2020 Pazar 17:05:16

Son Güncelleme: 04/10/2020 17:06:08

2020 Ekim Altın hesabına en yüksek faiz veren ve komisyon almayan bankalar belli oldu!

Pandeminin başlamasıyla birlikte harekete geçen altın fiyatları bu yılın gözdesi oldu. 300 liradan yolculuğuna başlayan gram altın 500 lira seviyelerine kadar yükseldi. Hal böyle olunca vatandaşlarımız altına büyük yatırım yaptı. Yatırımlarını altında tutanlar için ise Ekim 2020 tarihinde altın hesabına en yüksek faiz oranlarını veren bankalar merak ediliyor. İşte yeni güncellenen faiz oranlarıyla en yüksek oranlar.

Altın yatırımı yapan vatandaşlar, altın fiyatlarının ons üzerinden sürekli hareketli olmasıve yükselişe devam etmesi nedeniyle heyecanlandı. Dolar ve altın fiyatlarındaki ani yükselişlerin ardından, vatandaşlar vadeli mevduat hesabı açmak istedi. Bu vatandaşlar tarafından en çok araştırılan sorular ise “Hangibankanın vadeli yatırım faizi yüksek? Altın hesabında en yüksek faizi hangi banka veriyor? Altın hesabından komisyon almayan bankalar hangileri?” oldu. Sizler için altın hesabında komisyon almayan bankaları, en yüksek faiz oranı veren altın hesaplarını ve çeşitli bankaların altın hesaplarını inceledik. İşte tüm detaylar…

2020 EKİM ALTIN HESABI FAİZLERİ

Altın yatırımının uzun vadede kar sağlayacağı konusunda pek çok Fed uzmanları hem fikirdir. Vatandaşlarımıza da altına yatırım yapmak daha güvenli gelmektedir. Yatırımcısına en çok kazandıran altın hesabı olan bankalar arasında Odeabank, ING Bank ve Burgan Bank’ın altın hesapları yer alıyor.

ALTIN HESABINA EN YÜKSEK FAİZ VEREN BANKALAR

  1. 2020 Ekim ayı Odeabank altın hesabı faiz oranıyüzde 13.00’dır.
  2. 2020 Ekim ayı INGBank Ekim ayı altın hesabı faiz oranı yüzde 12.90’dır.
  3. 2020 Ekim ayı Burgan Bank altın hesabı faiz oranıyüzde 12.50’dır.

ENPARA ALTIN HESABI

QNB Finansbank tarafından oluşturulan Enpara uygulaması, altın hesabında diğer bankalara oranla oldukça uygun fiyat oranları sunuyor. Enpara altın hesabı, altın al-sat işlemlerinde oldukça uygun komisyon oranları ve makas fiyatlarına sahiptir.

KUVEYT TÜRK ALTIN HESABI

Altınını yatırım hesabından fiziksel olarak çekmek isteyen vatandaşlara bu imkanı tanıyan Kuveyt Türk, bu özelliğinin yanı sıra altın belirlediğinizmiktara geldiğinde otomatik olarak bozdurulup liraya çevrilmesi nedeniyle de yoğun talep görüyor. Kuveyt Türk altın günlerinde, altınlara al-sat işlemi yapmak vatandaşlar için oldukça karlı oluyor.

TÜRKİYE FİNANS – TFX TARGET UYGULAMASI EN KARLI ALTIN HESABI

Hafta içi her gün 24 saat boyunca altın al-sat işlemi yapan Türkiye Finans Bankası, bu hizmeti TFX Target isimli uygulama ile yapıyor. TFX Target uygulaması diğer bankalarla kıyasla, makas aralığı oldukça düşük olan bir uygulamadır. Bu uygulamayla birlikte, eş zamanlı hizmet vermesi ile para aktarımı gibi sebeplerden zaman kaybı yaşamıyorsunuz. TFXTarget’in en sevilen özelliklerinden biri de; belirlediğiniz miktarda gram altın için fiyat aralığı girdiğinizde, altın o fiyatın altına düşünce, sistem tarafından otomatik olarak al-sat işlemi yapılmasıdır. Bu, yoğun çalışan ve altın hesabını çok sık takip edemeyen vatandaşlar için çok önemli bir özelliktir.

VAKIFBANK ALTIN HESABI

Altın yatırımı yapmak isteyen vatandaşların en çok tercih ettiği bankalar arasında olan Vakıfbank, müşterilerine ‘Altın Çağı’ hesabıyla hizmet vermektedir. Vakıfbank, düzenli al-sat talimat hizmetlerinde herhangi bir komisyon vs. ücreti talep etmiyor.

ZİRAAT BANKASI ALTIN HESABI

Altınını yastık altında biriktirmek istemeyen vatandaşların en çok tercih ettiği 2.banka olan Ziraat Bankası müşterilere hem vadeli hem de vadesiz altın hesabı seçeneği sunuyor. Ziraat Bankası altın hesabında yatırım yapan müşterilerden herhangi bir komisyon ücreti talep edilmiyor. Yalnızca altın al-sat yaparken komisyon alınıyor.

ALBARAKA ALTIN HESABI

Sadece saf altın üzerinden yatırım yapmak isteyen müşterilere; Albaraka, avantajlı altın hesabı imkanı tanıyor.Albaraka’nın altın hesabında yatırım yapan müşterilerin altınları 1000/1000 saflıkta işlem görmektedir. Altın hesabından komisyon almayan bankalardan biri de Albaraka’dır. Siz de bu bankadan altın hesabı açarak, kar payı alarak altınlarınızın değerini artırabilirsiniz.

HEMEN YENİ ORANLARLA KREDİ HESAPLA!

Devamını Oku
Yorum yapmak için tıkla

Bir cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yukarı