Altın Yatırımı Yapanların Yüzü Gülecek! Ünlü Piyasa Uzmanı İslam Memiş Duyurdu! Peki Altın Fiyatları Ne Oldu?

Altın piyasalarında hareketlilik yaşanmaya devam ediyor. Para ve Altın Piyasaları Uzmanı İslam Memiş ise yeni tahminini açıkladı. İşte piyasalarda son durum…

Ekonomi 30.12.2021 - 09:42 30.12.2021 - 09:42 Serhat Karaman

20 Aralık’ta kurda yaşanacak düşüşü önceden tahmin etmesinin ardında büyük bir kitle tarafından takip edilemeye başlayan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, yüksek fiyattan altın alanlara yönelik müjdeyi verdi. Bin lira seviyelerine kadar çıkan gram altının ardından bu fiyatlardan altın alanlara yönelik tahminleri paylaştı. 

Kendi Youtube kanalı üzerinden yaptığı değerlendirme ile yüksek fiyattan dolar ve altın alanların, yaşanan düşüş sonrasında yeniden bir iki aya yüzlerinin güleceği ifade edildi. 

Yüksek Fiyattan Altın Alanları Sevindiren Tahmin! 

Altın ve Dolar Uzmanı İslam Memiş yeni tahminleri ile bir kere daha gündeme geldi. Piyasalar hakkında güçlü tahminleri ile kısa sürede geniş bir kitle tarafından takip edilmeye başlayan İslam Memiş, 1.000 TL seviyelerinden gram altın alanlar ile 17 – 18 TL’den dolar alanlar için değerlendirmelerde bulundu. 

1 – 2 aya yüksek fiyattan yatırım yapanların yüzünün tekrar güleceğine dikkat çeken Memiş, artık dipten alım yapmanın mümkün olmadığına işaret etti. Altın almak için artık dibi beklemenin mantıksız olduğunu söyleyen Memiş, fiyatlarına artın yüksek seyredeceğine işaret etti. Ayrıca 3 Ocak’ta açıklanacak enflasyon rakamlarını da değerlendiren Memiş, 3 Ocak’ta dolar ve altında beklenenin aksine ciddi bir hareket beklemediğini ifade etti. 

Gram Altın Kaç TL Oldu? 

Yeni varyant etkisi ile küresel altın piyasalarında yaşanan hareketlilik, Türkiye’de de görülmeye devam ediyor. Hafta başından itibaren yeniden yükselme eğilimi içine giren gram altın, 30 Aralık itibariyle 739 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. Hafta kapanışına kadar benzer seviyelerin korunması beklentisi devam ediyor. 

Çeyrek Altın Ne Kadar? 

Çeyrek altında da gram altın ile benzer bir seyir görülmeye devam ediyor. Ons altın fiyatlarının yeniden 1.800 dolar seviyelerine ilerlemesinin ardından, kurda yaşanan yeni dalgalanma sonrasında çeyrek altın 1.271 TL seviyelerine kadar ilerlemiş durumda. 2021 yılının son işlem gününe kısa bir süre kala piyasalarda görülen hareket ise dikkat çekiyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@