Altın Yatırımcısına Büyük Şok! İşin Uzmanı İslam Memiş Duyurdu!

Altın fiyatlarında hareketlilik devam ederken piyasa uzmanından yeni bir uyarı geldi. 2022 yılı için İslam Memiş’ten beklenmedik öngörü! İşte piyasalarda son durum…

Ekonomi 22.02.2022 - 11:26 22.02.2022 - 11:26 Serhat Karaman

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından altın piyasalarına ilişkin yatırımcıları şaşkına çevirecek birçok yeni tahmin paylaşıldı. Son dönemde altın piyasalarında Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gerilime de bağlı olarak değişen fiyatalar beklentileri de etkiledi. Ünlü Ekonomist İslam Memiş ise piyasalar için geçtiğimiz haftalarda yaptığı manipülasyon uyarısını tekrarlayan İslam Memiş, bu yıl yatırımcıların rahat etmeyeceğine işaret etti. 

Piyasa Uzmanından 2022 Öngörüsü 

Piyasalara ilişkin tahminleriyle kısa sürede geniş bir kitle tarafından takip edilmeye başlayan İslam Memiş, piyasalarda manipülasyon riskinin devam ettiği ve 2022 yılında yatırımcısının rahat bırakılmayacağını ifade etti. Öte yandan uzun vadeli bir yatırımcı olmanın olumlu yönlerine dikkat çeken İslam Memiş, sepet yaparak ve pariteyle işlem yaparak daha avantajlı bir konumda olunabileceğine işaret etti. 

Geçtiğimiz hafta piyasalarda ciddi bir gerginlik olduğuna dikkat çeken İslam Memiş, Rusya ve Ukrayna arasında savaş manipülasyonlarının piyasalarda kaos yaratacağına dair söylentilerin olmasının altını çizdi. İki ülke arasında yaşanan gerilim üzerinden algı yaratılmak istendiği ve bu risklere karşı uyanık olunması gerektiğini bildirdi. İslam Memiş tarafından yatırımcılara çok sık yapılan ‘’sepet’’ uyarısı ise yeniden tekrarlandı. İyi bir yatırım sepeti ile birikimin tek bir yerde tutularak riskten kaçınmak gerektiği belirtildi. 

Gram Altın Ne Kadar?

Haber

Gram altın fiyatı yeniden yükselişe geçti. Geçtiğimiz haftalarda yatay bir seyir izleyen gram altın, jeopolitik bazı riskler ve piyasalarda görülen yeni gelişmeler sonrasında 838 TL seviyesine kadar yükseldi. Ons altın fiyatı ise 1.908 dolar seviyesine kadar çıkmış durumda. 22 Şubat Salı günü itibariyle yeni haftanın ikinci işlem gününde de gram altın yukarı yönlü hareketine devam ediyor. 

Çeyrek Altın Kaç TL?

Çeyrek altın fiyatlarında da yukarı yönlü hareket devam ediyor. 1.387 TL ile Salı gününe başlayan çeyrek altın, Rusya ve Ukrayna krizinden etkilenmeye devam ediyor. Genel görünümde piyasalarda ciddi bir gerginlik olduğu görülüyor.  

‘’haberkredi.net yatırım tavsiyesi vermez. Yatırım danışmanlığını yetkili kuruluşlar yapar. Haberkredi.net’in haber kaynağı uzman yorumlarıdır."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@