Altın Yatırımcılarına Kötü Haber Geldi: Büyük Zarara Uğrayacaklar!

Altın yatırımcıları uzun zamandır heyecanlı bir bekleyiş içerisinde yatırımlarını sürdürürlerken FED toplantısının ardından büyük kayıp yaşamaya başladılar. Uzmanlar ise bu kayıpların devam edeceğini düşünüyorlar.

Ekonomi 29.01.2022 - 15:45 29.01.2022 - 15:45 Serhat Karaman

Altın fiyatları hem yatırımcılar hem de vatandaşlar tarafından büyük bir ilgi ile takip ediliyor. Bu süreçte vatandaşlar için altın fiyatlarının yükselmesi, yastık altında birikimi olanları büyük oranda heyecanlandırdı. 

Altın fiyatları uzun bir süredir yüksek seviyelerde ilerlemeye devam ediyordu. Bunun üzerine analistler tarafından FED toplantısının yapılması ve ekonomik dalgalanmaların gözlemlenmesinin ardından bu durum yeniden değerlendirildi. Şimdilerde yatırımcılar ve vatandaşlar büyük bir heyecanla altın fiyatlarının düşüp düşmeyeceğini merak ediyorlar. 

ALTIN FİYATLARI İÇİN KRİTİK DÖNEM BAŞLADI!

Altın fiyatları FED toplantısı öncesinde düşmeye başlamıştı. Bu düşüşün asıl nedenleri olarak ise Rusya ile Ukrayna arasında devam eden gerilim örnek olarak gösterilmişti. Bunun ardından pek çok kişi bu tartışmanın alevleneceğini düşünerek yeni bir adım attı ve yatırımlarını güvenli liman olarak gösterilen altın üzerinde yapmaya başladı. 

Ancak FED toplantısının ardından işler tersine döndü. Yapılan açıklama sonrasında Mart ayında FED’in faiz artırımına gideceğini neredeyse kesin bir şekilde söylemesinin ardından altın fiyatları deyim yerindeyse yere çakıldı. Bununla birlikte sert bir düşüş meydana geldi. Altının ons fiyatı şimdilerde 1790 lira seviyelerinde. 

ALTIN İÇİN KRİTİK AÇIKLAMA YAPILDI

Ünlü analistler bu süreç içerisinde altın fiyatlarını değerlendirmeye devam ediyorlar. Bu değerlendirmelerin ardından altın fiyatlarının biraz daha düşeceği ve 1775 dolar seviyelerine kadar düşeceği ifade edildi. Bu süreçte altının aynı seviyelerde gezinmeye devam edeceği de düşünülüyor. Altın yatırımcısının uzun süre yerinde sayabileceği ihtimaller arasında yer alıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@