A Haber canlı yayınında açıklamalar yapan Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş'ten çok ilgi çekici açıklamalar geldi. Memiş tarafından yapılan açıklamalardan sonra altın ve doların önümüzdeki 4 aylık süreçteki rotası belli oldu.

Söylemedi demeyin, kriz kapıda! Başarılı ve uzman ekonomist Selçuk Geçer uyardı! Söylemedi demeyin, kriz kapıda! Başarılı ve uzman ekonomist Selçuk Geçer uyardı!

Yaptığı uyarılar ve açıklamalar ile dikkatleri üstüne toplayan ve her seferinde ekonomi ve finans gündeminin zirvesinde yerini alan İslam Memiş'ten altın ve dolara ilişkin yeni açıklamalar geldi, Memiş, yaptığı açıklamalar ile vatandaşları "Tezgaha gelmeyin" ifadelerini kullanarak uyardı.

Son olarak altın ve doların ilerleyişine de değinen başarılı uzman İslam Memiş tarafından yapılmış olan bu açıklamalar ile vatandaşlara gerekli uyarılar yapılmış oldu. Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş tarafından yapılmış olan son açıklamalardan öne çıkanlar şu şekilde;

"Altın bozdurmaya gidecekler ons fiyatına bakması lazım. Dolandırılmayın, tezgaha gelmeyin. Son 20 yılda yüzde 6290 kazandırdı. İnsanlar altın fiyatlarını konuşurken ons ve gramı birbirinden ayırsınlar. Dolar üzerinden ayarlanan ons, gram altın ise TL üzerinden ayarlanıyor.

İnsanlar diyor ki; 'altın düştü'. Efendim altın düşmedi. Gram altının gerçek fiyatı 1001 lira.  Altın bozdurmaya gidecekler ons fiyatına bakması lazım.
Altın nimettir, bir yatırım aracı değildir. Gram altın ben kralım diyor. Borsada 2. sırada..."

Bu açıklamaların ardından Haber3'ün yapmış olduğu habere göre ilerleyen 4 aylık süreçte altın ve dolarda yaşanması beklenen hareketlilikler de açıklanmış oldu. Bugün açıklanan faiz kararlarına ilişkin ABD'de yıllık enflasyon oranının yüzde 8,1'e gerilemesi ve çekirdek enflasyonun ise yüzde 6,5 seviyesine yükselmesi öngörülüyor.

Editör Notu: yukarıdaki haber metninde yer alan ifadeler tamamen ilgili uzmanın görüşlerini açıklamış olduğu ifadelerinden oluşmaktadır. Bu ifadeler editöryal inceleme sonrası yayımlanmış olup kesinlikle yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Bu içeriklerden yola çıkılarak yatırım yapılması tavsiye edilmemekte olup yapılması durumunda oluşabilecek olumlu ya da olumsuz sonuçlardan haberkredi.net sorumlu değildir.