Altın Piyasalarında Neler Oluyor? Riskler Arttı! Gram ve Çeyrek Altınında Korkutan Tablo! İslam Memiş Uyardı! 3 Ocak Tarihine Dikkat!

Kurda yaşanan düşüş sonrasında altın piyasaları da hareketliliğini sürdürüyor. Uzmanlardan ise önümüzdeki döneme ilişkin kritik uyarılar geldi…

Ekonomi 28.12.2021 - 09:12 28.12.2021 - 09:12 Serhat Karaman

Altın ve Para Piyasaları Uzmanı İslam Memiş, piyasalarda yeni ekonomi modelinin uygulanmasının ardından yaşanan hareketliliklere ilişkin kritik değerlendirmelerde bulundu. Özellikle son dönemde çokça konuşulan 3 Ocak söylentileri hakkında değerlendirmelerde bulunan İslam Memiş, 3 Ocak söylentisinin yeni moda olduğunu ve böyle söylentilerin dikkate alınmaması gerektiğini vurguladı.

Altın piyasalarında ise dolarda yaşanan düşüşün de etkisiyle değer kaybı görülmeye devam ediyor. Bin lira seviyelerinden itibaren sert düşüşle son bir hafta içinde 670 TL seviyelerine kadar gerileyen gram altın, 28 Aralık itibariyle hafif bir yukarı yönlü eğilim izlemeye devam ediyor.

İslam Memiş Uyardı: ‘’Düşüş Bitmedi!’’

Döviz ve altın piyasalarında görülen düşüşler yatırımcılarını endişelendirmeye devam ediyor. Özellikle gram altın ve dolarda yaşanan gelişmeleri önceden bilen tahminleriyle dikkat çeken piyasa uzmanı İslam Memiş, 3 Ocak’ta açıklanacak enflasyon verileri ile altın ve dolarda yaşanacak yeni bir yükselişin olacağı iddialarını değerlendirdi. Özellikle küçük yatırımcıları uyaran Memiş, 3 Ocak söylentilerine kulak asılmaması gerektiğini vurguladı.

Yeni modanın 3 Ocak’ta gelecek enflasyon rakamları ile beraber altın ve dolarda fırlama yaşanacak iddiaları olduğunu işaret eden Memiş, düşüşün bitmediğini ifade etti. Günlük, haftalık ve aylık bazda dalgalı seyir beklentisini açıklayan Memiş, geniş bant aralığının da devam edeceğini söyledi. Ayrıca bugünlerde kademeli alım yapılmasının uygun olabileceğini söyledi. Elde bulunan varlıklara ise sahip çıkma günlerinde olunduğunun da bir kere daha altını çizdi.

Gram Altın Kaç TL?

Gram altında yaşanan sert düşüş sonrasında küçük yatırımcılar endişelenmeye başladı. 28 Aralık Salı haftanın ikinci işlem gününde gram atlın 677 TL seviyesinde yeni güne başladı. Hafif bir yukarı yönlü eğilim görülse de yatay bir seyirle devam etmesi bekleniyor. Gün içinde gelecek ekonomik verilere göre hafta kapanışı için yönünü tayin etmesi beklentisi de sürüyor.

Çeyrek Altın Ne Kadar?

Çeyrek altında ise yeni günde yüzde 0,62’lik bir kazanç görülüyor. 1.143 TL seviyesinden yeni güne başlayan çeyrek altın, piyasalardan gelecek haberlere göre yeni yönünü bulacak. Küresel piyasalarda ise ons altının fiyatı 1.812 dolar seviyesinden işlem görüyor.  

Gelişmelerden Haberdar Olun

@