Altın Hakkında Heyecanlandıran Tahmin! Altın Alınmalı mı Yoksa Satılmalı mı?

Altın piyasasındaki dalgalanmalar kafa karıştırmaya devam ederken, altın uzmanları vatandaşı heyecanlandıracak yeni açıklamalar yaptılar. İşte detaylar..

PAYLAŞ
TAKİP ET Google News ile Takip Et
Haber Kredi - Serhat KARAMAN

Altın fiyatlarında bir süredir devam eden dalgalanma yatırımcıları ya da yatırımcı olmak isteyen vatandaşları heyecanlandırmaya devam ediyor. Dolar fiyatlarının yükselmesi ile birlikte altın fiyatları da yeniden ivmeyi yukarı yönlü çevirmeye başladı.

2 aylık dönemin altından gram altın yeniden 500 liranın üzerine çıkmış oldu. Geçtiğimiz hafta piyasaları derinden etkileyen FED toplantısı yapıldı. Toplantının ardından altın fiyatları yeniden yükselişe geçti. Peki altın fiyatları hep böyle mi devam edecek? Altın alım ve satımı için doğru zaman ne zaman?

ALTINDA YENİ REKORLAR BEKLENİYOR

altın-1

Şimdilerde gram altın ortalama 500 lira, altının ons fiyatı ise 1750 dolar seviyelerinde işlem görmeye devam ediyor. Altın piyasasını değerlendiren uzmanlar ise oldukça heyecan verici bir açıklama yaptılar.

Altın fiyatlarında yıl sonuna kadar yeni bir rekorun oluşmasının mümkün olabileceği düşünülüyor. Yükselişin özellikle gram altın özelinde kendisini göstermesi bekleniyor. Altın uzmanları yıl sonuna kadar gram altının 560 lira seviyelerine kadar çıkabileceğini düşünüyorlar.

ALTIN SATMAK İÇİN DOĞRU ZAMAN DEĞİL!

Altın uzmanları, fiyatların gelecek dönemde yeniden yükseleceğini düşündüğü için yatırım yapmak isteyenler için son alım fırsatlarının geçerli olduğunu ifade ediyorlar. Satış yapmak isteyenlerin ise kar elde etmek için biraz daha beklemeleri öneriliyor.

Dolar kurunda meydana gelen yükselişin bir süre daha devam edeceği düşünüldüğü için altının ons fiyatının da otomatik olarak yükselmesi bekleniyor. Acil paraya ihtiyacı olanlar haricinde yatırımlarından kar elde etmek isteyenlerin ellerinde bulunan altını biraz daha bekletmeleri öneriliyor.  

HABERİ PAYLAŞ: