Enflasyondaki dalgalanma her şeyi etkilerken dolar kuru geçtiğimiz gün tarihte rekor kırarak en yüksek seviyeye ulaşmıştı. Altında yaşanan düşüş yatırımcılar tarafından merakla takip eidlirken altın fiyatlarının yükselip yükselmeyeceği de merak konusu oldu. Altın fiyatlarına ekonomistlerden yorum geldi. İslam Memiş bakın neler söyledi...

Düğün yapacaklar, yatırımcılar tarafından sık sık takip edilen altın fiyatları uzun süre sonra ilk defa büyük biir düşüş yaşarken dolar galip gelerek şimdiye kadar ki rekorunu kırdı. Doların 19 TL.ye doğru gitmesinin ardından altının düşmesi yatırım için mantıklı bir zaman olup olmadığı sorularının da gelmesine neden oldu. Peki altın fiyatları düşecek mi?

altin-fiyatlari-dusecek-mi (1)

ALTIN FİYATLARI DÜŞECEK Mİ?

Altın fiyatlarında devam eden dalgalanma bir yükselip bir düşerken yatırımcılar mantıklı adım atabilmek için ekonomistlerden gelen açıklamaları sık sık takip etmeye başladı. Ekonomistlerin altın açıklaması merak edilirken İslam Memiş açıklama yaptı. Altın fiyatlarındaki dalgalanma ve düşüş hakkında konuşan İslam Memiş altın fiyatlarının yıl sonu zirveye ulaşacağını söyledi. 

İslam Memiş konuyla ilgili yaptığı açıklamada ay sonu altın fiyatlarının yeniden zirveye tırmanacağını dile getirirken Memiş konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

'Piyasalar bir şeyi fiyatlamamıştı. Bu da dolar kurunda yukarı yönlü fiyatları tetikler. Kapalı çarşıda bant aralığı çok geniş. Yukarı yönlü atakları normal olarak görmek lazım. Sürpriz bir karar olarak 100 baz puanlık bir indirim yaptı. Merkez Bankası'nın yılsonuna doğru tek haneli bir faiz isteği var. Beklentiler yüzde 9 civarında. Dolar tarafında kısmı bir hareket var. FED'in kararlarından sonra emtia fiyatlarında negatif bir görünüm görmedik. Ons altında tarafında bin 660 dolar seviyesi güçlü bir destek seviyesi. Buradan hızlı bir toparlanma olabilir ve bin 705 dolar seviyesine kadar çıkabilir.. Gram altın fiyatları Putin'in açıklamalarıyla toparlandı, emtia fiyatları açısından satın alınmaya başlanabilir.

Türkiye'de altın , dolar ve onsun çarpılması sonucu oluştuğu için çift ayaklı ve değer kaybetmez. 20 yıl önceki fiyatlara 10 yıl önceki geçen yılki fiyatlara bakın. Gram altın hiçbir zaman düşmez. Bu yıl 1000'leri konuşuyoruz. Önümüzdeki aylarda 1200, önümüzdeki yıl 1500'leri konuşacağız. Eğer sabır noktasında bir probleminiz yoksa, al sat yapmıyorsanız. Eğer ev araba almak için para biriktiriyorsanız gram altın en iyi yatırım aracıdır. Ve her zaman kazandıran her zaman yatırımcısının yüzünü güldüren yatırım aracıdır.' dedi. 

12 kg mutfak tüpüne yeni güncelleme yolda! O tarihe kadar aldın aldın yoksa ödenemeyecek 12 kg mutfak tüpüne yeni güncelleme yolda! O tarihe kadar aldın aldın yoksa ödenemeyecek

Editör Notu: Bu haber metninde yer alan bilgiler tamamen ilgili uzmanın yorumlarına dayanmaktadır. Yatırım tavsiyesi değildir ve olabileceklerden Haber Kredi adresi sorumlu tutulamayacaktır.