Altın Fiyatları Yükselmeye Devam Ediyor! Çeyrek Altın Rekora Koşuyor! Altında Son Durum Ne?

Kurda hafif bir düşüş görülmeye başladı ancak altın piyasalarında yükseliş devam ediyor. İşte altında son durum…

Ekonomi 26.11.2021 - 12:37 26.11.2021 - 12:37 Serhat Karaman

Altın piyasalarında son yılların en yüksek seviyelerinde fiyat artışları görülmeye devam ediyor. Özellikle kurda yaşanan sert artış sonrasında ivme kazanan altın fiyatları tarihi rekora imza atmaya hazırlanıyor. Hafta başından itibaren 750 TL seviyelerine kadar ilerleyen gram altın fiyatında nispeten bir gerileme söz konusu olsa da çeyrek altın fiyatları yüksek noktadan yatay seyirle hareketlerine devam ediyor. 26 Kasım Cuma itibariyle hafta kapanışına hazırlanan altın fiyatlarında da dengesizlik söz konusu. Uzun vadede yükselişini sürdürmesi beklenen altının küresel piyasalarda ise ABD’den gelen olumlu veriler nedeniyle hafta başındaki seviyesinin altından işlem gördüğü ifade ediliyor. Ons altın fiyatlarında da benzer bir dalgalı seyir söz konusu.

Çeyrek Altın Fiyatı Bugün Ne Kadar?

Türkiye’de yatırım için en sık tercih edilen altın türlerinden biri olan çeyrek altın artık el yakmaya başladı. Tüm zamanların en yüksek seviyelerine kadar ilerleyen çeyrek altının fiyatı 1.150 TL seviyesine kadar ilerlemiş durumda. Hafta başından itibaren benzer bir yükseliş eğilimine devam eden çeyrek altının hafta kapanışını da yatay bir pozisyonda yapması beklendiği ifade ediliyor.

26 Kasım itibariyle çeyrek altın 1.111 TL alış ve 1.150 TL satış fiyatı ile güne başlarken, gün içinde bu seviyelerin hafif üzerinde bir ilerleme yaşanabilir. Çeyrek altında yükselişin ise önümüzdeki haftadan itibaren yeniden devam edeceği düşünülüyor.

Gram Altın Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Gram altında ise 750 TL seviyelerinin görülmesinin ardından kurla beraber bir düşüş yaşandı. En çok dalgalanmaların yaşandığı gram altın hafta kapanışında 702 TL seviyelerinden işlem görüyor. Çeyrek altına göre çok daha oynak bir yapıya sahip gram altında ilerleyişin devam etmesi beklendiği ifade ediliyor.

Cumhuriyet Altınında Son Durum

Cumhuriyet altınında da benzer bir yükseliş devam ediyor. Son olarak Cuma günü itibariyle 4 bin 591 TL seviyelerinden işlem gren cumhuriyet altını, mevcut fiyat bandında yükselişini sürdürerek kapanışını yapması bekleniyor.

Uzun süredir küresel piyasalarda ise enflasyon riski ve Fed’in varlık alımlarını azaltmaya gitmesi ons altın fiyatlarında da baskı yapmıştı. Ancak bin 800 dolar seviyelerinden geri gelen ons altın, 1.797 dolar seviyesinden işlem görerek haftayı kapatmaya hazırlanıyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@