Altın Fiyatları Adeta Uçuşa Geçti! Gram ve Çeyrek Altın Fiyatları Fırladı! İşte Altın Piyasalarında Son Durum

Kur farkının artması ve enflasyon altın fiyatlarında yeni bir yükseliş trendi başlattı. Gram altın 740 lirayı geçerken çeyrek altın ise bin 250 liraya kadar dayancı. İşte güncel altın fiyatları…

Ekonomi 24.11.2021 - 13:29 24.11.2021 - 13:29 Serhat Karaman

Altın piyasalarında da dövizde olduğu gibi tüm zamanların en yüksek fiyat artışları yaşanıyor. Geçtiğimiz gün dolar kurunda yaşanan sert yükseliş sonrasında gram ve çeyrek altında da ciddi bir yükseliş görüldü. Kısa süre içinde değerini katlayan altın fiyatları yükselişine 24 Kasım Çarşamba günü itibariyle de devam ediyor. Ons altında ise yeni günde düşüş eğilimi yaşanıyor. Küresel piyasalarda altın fiyatları düşerken Türkiye’de ise altın fiyatları yükselişe geçmiş durumda.

Gram Altın Fiyatı Ne Kadar Oldu?

24 Kasım itibariyle hafta ortasında gram altının fiyatı önceki kapanışının üzerinde seyretmeye devam ediyor. 747 TL seviyelerinden işlem gören gram altın tüm zamanların en yüksek fiyat artışını yaşamaya devam ediyor. 747 TL seviyesinin üzerinde gün içinde hareketini sürdürmesi beklenen gram altın için 750 TL seviyesinin görülmesi bekleniyor. Gün içinde piyasalardan gelecek veriler ve kurda yaşanan dalgalanmalara göre başta gram altın olmak üzere altında ne tür dalgalanmalar yaşanacağı yakından takip edilecek.

Çeyrek Altın Fiyatı Ne Kadar Oldu?

Çeyrek altın fiyatlarında ise yine benzer bir yükseliş söz konusu. Hafta başından itibaren sert yükselişine devam eden altın fiyatları arasında en yüksek artışları yaşayan çeyrek altın, 1.230 TL seviyesinden işlem görmeye devam ediyor. 1.230 lira seviyesinin de gün içinde aşılarak çeyrek altının ise hafta kapanışına kadar 1.250 TL’nin üzerine çıkması beklentisi sürüyor.

Güncel Cumhuriyet Altını Fiyatı

Cumhuriyet altınında ise bir günde yaşanan yükseliş fiyatının 5 bin TL’ye kadar gelmesini sapladı. Şuan için yeni güne 4 bin 905 TL seviyesinden işlem gören cumhuriyet altının önümüzdeki günlerde, hafta kapanışına doğru piyasa verilerine göre yükselişinin devam edeceği düşünülüyor. Gün içinde gelecek haberler ise döviz ve altın fiyatlarında belirleyici olacak.

Küresel Piyasalarda Ons Altın Düşüşe Geçti

Türkiye’de altın fiyatları tarihinin en yüksek artışını yaşarken uzun süredir bin 800 dolar seviyelerinde işlem gören ons altın, yeni güne 1.795 dolar seviyesinde başladı. Dalgalı bir hareket izleyen ons altın fiyatlarının gün içinde yeniden bin 800 dolar seviyesine ulaşabileceği öngörülüyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@