Altcoin Piyasalarında Yeni Hareketlilik! Shiba Inu Uçuşa Geçebilir! Dünya Devinden Shıba Açıklaması

Kripto piyasalarda Bitcoin ve Ethereum'un sert düşüş yaşadığı şu günlerde altcoinlerde hareketlilik sürüyor. Son olarak popüler meme coin Shıba Inu fiyatı yeni haberler ile uçuşa geçti…

Finans 21.11.2021 - 17:39 21.11.2021 - 17:39 Serhat Karaman

Altcoin piyasalarında uzun süredir yatay bir seyir yaşanıyorken piyasaları tekrardan canlandıracak bir haber geldi. Gündemde kısa sürede ilk sıralara tırmanan habere göre, dünyanın önde gelen çevrim içi elektronik devi Newegg tarafından Shıba Inu’yu portföylerine ekleyecekleri ifade edildi. Söylentilerin kısa sürede yayılmasının ardından fiyatları adeta uçuşa geçen popüler altcoinlerden SHIB, en büyük rakibi Dogecoin ile yeni bir yarışa girebilir. Dünyanın en büyük elektronik perakendecilerinden biri olmayı başaran Newegg’in Shıba Inu ile ödeme kabul edeceği yönünde söylentilerin doğru olabileceği söylentileri ise piyasaları hareket geçirdi. Diğer yandan kripto para piyasalarının önde gelen unsurları Bitcoin ve Ethereum ise düşüş eğilimine devam ediyor.

Altcoin Piyasalarında Hareketlilik Dikkat Çekiyor

Dünya devi elektronik perakendecisi Newegg’in popüler meme altcoin Shıba Inu ile ödeme kabul edeceği söylentilerinin yayılmaya başlamasının ardından SHIB fiyatları adeta uçuşa geçti. Newegg’in daha önce Bitcoin ile ödeme kabul eden ilk firmalardan biri olması ve SHIB’ın en büyük rakibi olarak gösterilen Dogecoin’i de Nisan ayında ödeme yöntemleri arasında eklemesinin ardından piyasalarda benzer hareketlilikler yaşanmıştı.

Meme coinlerin gelecek dönemde de yatırımcılarını memnun edecek bir grafik izlemesine neden olacağı bildirilen gelişme sonrasında piyasalarda ise SHIB Coin fiyatı 0.000049 dolar seviyelerine kadar ulaştı. Dogecoin ise aynı saatler %44 prim ile 0,23 dolar seviyelerinden işlem görmeye devam ediyor.

Kripto Piyasalarında Belirsizlik Hakim

Bir yandan altcoinlere olan ilginin ve güvenin artmasına bağlı olarak piyasalarda olumlu gelişmeler yaşanırken, diğer yandan kripto piyasalarında başı çeken Bitcoin ve Ethereum, geçtiğimiz haftalarda yaşadığı tarihi yükseliş sonrasında adeta yere çakıldı.

Hafta kapanışını ciddi bir değer kaybı ile yapan Bitcoin ve Ethereum nispeten toparlanma eğilimi içine girdi. Ancak bir süre daha kripto para piyasalarında dalgalı seyrin devam edeceği düşünülüyor.

Altcoin piyasalarında ise hareketlilik hiç olmadığı kadar yoğun. Son olarak Newegg tarafından SHIB Coin’in de portföylerine ekleneceğinin duyurulmasının ardından piyasalarda yükseliş yaşandı. Önümüzdeki haftalarda ise yaşanan bu gelişmelere bağlı olarak kripto para piyasalarında özellikle altcoinler arasında çok daha hareketli anların yaşanması bekleniyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@