Cep telefonu kullanan milyonlarca kişiyi ilgilendiren yeni düzenleme sonrasında cep telefonlarının mobil tarife fiyatları için yeni zam kararı açıklandı. Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret tarifesi Ekim 2022 listesi yayımlandı. Yayımlanan yeni liste ile Ekim ayından itibaren geçerli olmak üzere cep telefonu kullanıcılarına uygulanacak olan en düşük fiyatlar belirlenmiş oldu. 

Hatırlanacağı üzere Mobil Elektronik Haberleşme Hizmetleri Azami Ücret Tarifesi için son zam düzenlemesi 2022 yılının Nisan ayında yapılmıştı. Ekim ayından itibaren geçerli olan yeni fiyat tarifesinde Nisan ayına oranla yeni tarifede yüzde 26,1 oranında artışa gidilirken Ocak ayından bu yana yapılan yıllık zam oranı ise yüzde 77,1 olarak gerçekleşti. 

MOBİL ELEKTRONİK HABERLEŞME HİZMETLERİ AZAMİ ÜCRET TARİFESİ EKİM 2022!

Elinde 1 gram bile altın olanlara kritik uyarı İslam Memiş'ten geldi! O tarihte kuyumcuya gidin ve... Elinde 1 gram bile altın olanlara kritik uyarı İslam Memiş'ten geldi! O tarihte kuyumcuya gidin ve...

Ekim ayından itibaren geçerli olmak üzere cep telefonu operatörleri tarafından uygulanacak olan azami ücret tarifesi BTK Erişim ve Tarifeler Dairesi Başkanlığı tarafından Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nun (BTK) internet sitesinden yayımlandı. Yayımlanan yeni tarife ile mobil şebekelerde gerçekleştirilen yurt içi aramalar için uygulanan azami ücret 1,23 TL seviyesinden 1,55 TL seviyesine yükseltildi. Söz konusu rakam 1 Ekim 2002 tarihinde 87,53 TL olarak uygulanıyordu. 

Cep telefonu hat devir ücreti ise yeni tarife ile 16.58 TL’den 29.42 TL’ye yükselirken cep telefonu numara değiştirme ücreti ise 37.82 TL’den 67.11 TL’ye yükseltildi. Cep telefonu açma kapama ücreti ise 38,58 liradan 68,46 liraya yükseltildi. Bilinmeyen numaraları arama ücreti ise dakika başına 2.46 TL’den 4.36 TL’ye yükselmiş oldu.