Albaraka Türk'ten Son Dakika Konut Kredisi İndirimi! Günde 62 TL'den Başlayan Fiyatlarla Ev Sahibi Olabileceksiniz!

Albaraka Türk, son dakika kararıyla birlikte konut kredisi oranlarını düşürdü. Faizsiz konut kredisi çekerek ev sahibi olmak isteyenlere adeta gün doğdu. Günde 62 TL’den başlayan taksitlerle siz de kendi evinize sahip olabileceksiniz.

Kredi 17.02.2022 - 14:40 17.02.2022 - 14:40 Serhat Karaman

Katılım bankalarından biri olarak bilinen Albaraka Türk, konut kredisi kâr oranlarında indirime gitti. 15 Şubat 2022 tarihinde banka tarafından alınan karara göre yeni bir kampanya düzenlendi. İlgili kampanya konut kredisi ile birlikte 0 km ve 2.el taşıt kredilerini ve ihtiyaç finansmanlarını kapsıyor. 

Kira Öder Gibi Taksit Ödeyerek Ev Sahibi Olma Fırsatı

Albaraka Türk’te konut kredisi oranlarının indirilmesi ile birlikte kredi taksitleri, ortalama bir evin kira tutarına denk düşüyor. Örnek verecek olursak 120 ay vade ile 100.000 TL faizsiz konut kredisi kullanmak için Albaraka Türk’ü tercih ederseniz ayda 2.110,86 TL ödemeniz yeterli oluyor. 120 ayın sonunda alacağınız konut için toplamda 253.299,03 TL kredi ödemesi yapmış olursunuz. 

Bankanın yeni oranları, tercih edeceğiniz vadeye göre değişiyor. 24 aya kadar vadeler için %1,69 kâr oranı uygulanmakta. 25 ay ile 60 ay arasındaki vadelerde ise kâr oranı %1,71’e çıkıyor. 61 ay ile 72 ay arasındaki vadelerde kâr oranı %1,79 iken 73 aydan 120 aya kadar vadelerde uygulanan kâr oranı %1,89 olarak göze çarpıyor.

Kredi başvurusunda bulunmak üzere en yakın Albaraka şubesine müracaat edebiliyorsunuz. Satın alacağınız konutun tapu görüntüsü ve güncel gelir belgeniz, başvuru için yeterli oluyor. Kredi hayat sigortası, DASK ve yangın sigortası, bireysel emeklilik ile otomatik fatura ödeme talimatı gibi zorunlu ürünler, Albaraka Türk konut kredisindeki masraflar olarak göze çarpmakta. Ayrıca standart kredi tahsis komisyonu ve ipotek tesis ücreti de müşterilerden tahsil edilmekte. 

Albaraka Türk’e konut kredisi başvurusu yapmadan önce tapu ile ilgili bir işlem yapmamış olmalısınız. Ayrıca konut kredisi bedeli doğrudan size değil, satıcıya ödeniyor. Dolayısı ile satıcıya Albaraka’ya başvurmadan önce herhangi bir ödeme yapmamanızda fayda var. Finansmanın faizsiz usullerle sağlanması için konut kredisi başvurusunun mutlaka gerçek bir satış için gerçekleştirilmesi gerekmekte. 
 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@