Akbank kredi kartı işlemlerinde yaşanan teknik sorunlar nedeni ile pek çok kişi mükerrer işlemlerle karşılaşmış, bazı kişiler kredi kartından habersiz para çekildiğini sanarak panik yaşamışlardı. Akbank yaptığı açıklamada sorunun sistemlerinde yaşanan bir hatadan kaynaklandığını açıklayarak müşterilerini rahatlatsa da hata düzeltene kadar pek çok kişi stres yaşamış, Akbank müşteri hizmetleri telefonu kilitlenmişti. 

Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir? Kredi Puanı Nasıl Öğrenilir?

Sorunun çözülmesinin ardından Akbank bir kere daha özür kredisi için başvuru ekranlarını açtı. Düzenlenen iki farklı kredi paketinde Akbank müşterisi olan kişiler için özür kredisi ilk kez Akbanklı olan kişiler için de hoşgeldin kredisi olarak iki farklı kredi paketinde başvurular alınmaya başlandı. 

AKBANK ÖZÜR KREDİSİ NEDİR, KİMLER BAŞVURU YAPABİLİR?

Akbank ihtiyaç kredisi paketinde müşterilerine nakit para desteği sağlarken 24 ay vadeli 10 bin TL kredi çekmek isteyen kişilere aylık 589,68 TL kredi desteği sağlıyor. Akbank müşterisi olan kişiler bankaya gitmeden internet üzerinden online kredi başvurusu yapabilecekler. Kredi onayı alan Akbank müşterileri aynı gün içerisinde talep ettikleri tutarı hesaplarına aktarabilecekler. 

akbank kredi paketi

AKBANK HOŞGELDİN KREDİSİ NEDİR, KİMLER ÇEKEBİLİR, BAŞVURU ŞARTLARI NELER?

Akbank hoşgeldin kredisi çekmek isteyen kişiler için başvuru ekranı açıldı. İlk kez Akbank müşterisi olan kişiler için düzenlenen kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin internet üzerinden başvuru yapmaları yeterli olacak. Cep telefonlarının uygulama bölümünden Akbank mobil uygulamasını indiren ve uygulama üzerinden ilk kez yüz yüze müşteri edinimi adımlarını tamamlayan kişiler 15 bin liraya kadar yüzde 0,99 faiz oranı ile kredi çekme imkanı elde edecekler. 

hogeldin kridis

17 Ekim 2022 tarihine kadar devam eden kampanyada Akbank mobil üzerinden ilk kez Akbank müşterisi olan kişiler 0,99 faiz oranı ile kredi çekebilecekler. Ancak Akbank müşterisi olduktan sonra 10 gün içinde mutlaka kredi başvurusu yapılmış olması şartı aranacak. Yine ihtiyaç kredisi başvurusu da Akbank mobil şubesi üzerinden yapılacak ve Akbank internet şubesi uygulaması üzerinden kredi kullandırım süreci tamamlanacak. Kredi onayı alan kişiler 12 ay vadeli ihtiyaç kredisi çekebilecekler. 12 ay vadeli 15 bin TL ihtiyaç kredisinin aylık taksit tutarı 1.352,81 TL olarak gerçekleşirken kredinin toplam geri ödemesi ise 16 bin 316 TL olarak gerçekleşecek.