Son günlerde bankalar ihtiyaç kredisi kullanımı konusunda bir takım kampanyalar düzenliyor. Yapılan kampanyalar her bankanın kendi bütçesi ve şartları doğrultusunda gerçekleştiriliyor. Bu kampanyalardan bir yenisi de Akbank tarafından düzenleniyor. Acil nakit desteğine ihtiyaç duyan kişilerin başvurularını gerçekleştirebileceği kampanyanın detayları şu şekilde.

1,30 Faizli Kolay Kredi

Konut kredisi, taşıt kredisi, ihtiyaç kredisi kullanımında Türkiye’nin en çok tercih edilen bankalarından olan Akbank’ın düzenlediği kredi kampanyası dahilinde vatandaşlar 1,30 faizli kredi kullanabilecek. Uygun faiz oranı,  kolay kullanım ve hızlı onay sistemi ile düzenlenen kampanya 1,30 faiz oranı ile isteyen kişilerin ihtiyaçlarına cevap verebilecek.

Başvuru Şartları

Kredinin kullanımı için bazı şartlar mevcut. Krediyi kullanmak isteyen kişilerin banka kredi notunun 1400 ve üzerinde olması gerekiyor. Akbank kullanıma sunduğu bu kampanya için kedi notunuzun 1400 ve üzeri olmasının yanı sıra banka sicil kaydınızın da bozuk olmamasını kredi kullanım şartları çerçevesinde göz önünde bulunduruyor. 1,30 faiz oranlı krediden faydalanmak isteyen kişilerin banka kredi notu 1400 ve üzeri olsa bile eğer banka sicil kaydı bozuk ise kampanya kapsamında kredi kullanımı gerçekleştiremeyecek. Yapılan kredi başvurusunun değerlendirme süreci Akbank kredi birimi tarafından aynı gün içinde incelenip uygun şartlarda olan kişilerin başvuruları kabul edilerek kredi kullanımı yine aynı gün içerisinde mümkün olacak.

Emekliler Başvurabilir mi?

Bu kredi kampanyası bir ihtiyaç kredisi olduğundan, Akbank emeklilerini kampanya kapsam dışında bırakmıyor. Eğer emekli iseniz ve emekli maaşınızı Akbank üzerinden alıyorsanız 1.30 faizli kredi kampanyasına başvuru gerçekleşştirme hakkınız bulunuyor. Maaşını farklı bankalardan alan emekliler ise, emekli maaşlarını Akbanka taşıyarak  yine kampanyaya katılım gerçekleştirebilirler.

SMS İle Başvuru

Resmi olarak yayınlandıktan sonra kullanıma açılacak olan 1.30 faizli kredi için başvurular Akbank resmi internet sitesi üzerinden ve SMS ile yapılabilecek.SMS ile başvuru yapmak isteyenlerin TC KİMLİK  yazarak 4425’e mesaj atmaları gerekmektedir. Başvuru ve kredi kullanım şartlarını karşılayan vatandaşların kredileri aynı gün içerisinde onaylanarak kullanıma sunulacak.