Türkiye'nin en uzun süredir kullanılan bankaları arasında yer alan ve pek çok vatandaşın tercih ettiği Akbank'ın sistemlerinde son dönemlerde yaşanan haalar arasına bir yenisi daha eklendi.

Son aylarda sık sık gündeme gelen Akbank'ın sistemsel hataları arasına yeni eklenen bu hatalar kapsamında vatandaşların banka ürünlerini kullanmaları zorlaşıyordu.

Screenshot_4

SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti! SON DAKİKA: Dezenformasyon yasası meclisten geçti!

Akbank mobil, kredi ve banka kartı, ATM'leri gibi müşterilerin sıklıkla kullanmak durumunda oldukları sistemlerde son aylarda yaşanan sorunlar müşterilerin canını sıkıyordu.

Bankanın pek çok müşterisi ise son aylarda yaşanan sorunlar nedeniyle bankadan ayrıldıklarını sosyal medya platformlarında dile getirmişti.

Screenshot_5

Öte yandan banka hakkında bugün ortaya çıkan bir durum ise müşterileri kızdırdı. Sosyal medya platformlarında bugünün en çok konuşulan konularından olan "Akbank" kredi kartı sistemlerinde yaşanan bir hata ile pek çok müşterinin bakiyesi eksi seviyelere düştü.

Bankanın mobil uygulamasına giriş yapan bazı kullanıcıların karşılaştıkları manzarada pek çok işlemin tekrar yapıldığı görüldü.

Screenshot_6-1

Kredi kartlarında çekilmiş olan tutarların ikinci kez tekrar çekilmesi ile birlikte pek çok banka müşterisi sosyal medya platformlarında isyan etti.

Akbank'ta yaşanan bu teknik soruna ilişkin henüz resmi bir açıklama gelmemişken banka müşterilerinin bir kısmı ise diğer vatandaşları hesaplarını kontrol etmeleri için uyardı.

Akbank tarafından konuya ilişkin en kısa süre içerisinde resmi bir açıklama yapılması bekleniyor.