Akbank Mercek Altında! Taşıt, Konut ve Tüketici Kredilerinde Faiz İndirimi! İşte O Krediler!

Akbank kredi faaliyetlerinde alanlarını genişletiyor. Banka müşterileri kendine çekmeyi hedefliyor.

Kredi 13.10.2021 - 17:05 13.10.2021 - 17:05 Göksel Sarı

Bankaların müşterileri kendine çekme yarışı devam ediyor. Bu yarışta kendi bütçelerini büyüterek kredi kullanım imkanlarını artıran bankalar bir adım öne çıkıyor. Bu bankalardan en dikkat çekeni ise Akbank oldu.

İçinde olduğumuz ekonomik koşullar ile büyük masraflı ihtiyaçların karşılanması kredi kullanmadan artık neredeyse imkansız hale geldi. Bir ev veya araba almak isteyenlerin büyük kısmı bankalardan kredi kullanıyor. Aynı şekilde acil nakit ihtiyacı içinde ihtiyaç kredileri tercih ediliyor. Bu durumu iyi kavrayan bankalardan olan Akbank, müşterileri çekebilmek için kredi faizlerini güncelliyor. Peki Akbank, konut, taşıt ve ihtiyaç kredilerinde ne gibi şartlar sağlıyor? İşte cevabı.

Akbank Konut Kredisi

Akbank ev almak isteyen vatandaşlar için konut kredisi kullanımı sağlıyor. Yüzde 1,37 aylık faiz oranı ile verilen kredilerde 1 milyon liraya kadar finansman desteği sağlanıyor. 10 yıla kadar çıkabilen vade imkanı ile uygun bir konut kredisi hazırlanmış durumda. Geri ödeme taksit seçeneklerini çeşitlendiren banka bu yönleri ile dikkat çekiyor. Bankanın konut kredisine talepte gün geçtikçe artıyor.

Akbank Taşıt Kredisi

Vatandaşlar tarafından en merak edilen konulardan birisi ise taşıt kredileri. Akbank’ın taşıt kredilerini araştıran kişiler faiz oranının 1,57’den başladığını görüyor. Ayrıca sıfır araçlar için nihai fatura değerinin tamamını kredilendiren banka, vade sayısınıda 48 ay yani 4 yıla kadar uzatabiliyor. Kredi kullanımı sırasında alınan araç kredi taksitleri bitene kadar ipotekli olarak kullanılıyor.

Akbank 2. el araç almak isteyenleri de unutmadı. Yüzde 1,57 faiz oranı ve 48 ay vade ile alınacak aracın kasko değeri kadar kredi kullanma imkanı sağlanıyor. İpotek edilen araç taksit dönemi bitince ipotekten kurtuluyor.

Akbank Direkt Kredi

Akbank Direkt Kredi ile müşterilerine ihtiyaç kredisi sunuyor. Bu kredinin aylık faiz oranı ise yüzde 1.56’dan başlıyor. 50 bin liraya kadar 36 ay, 50 bin lira ve üzerindeki miktarlar için ise 24 ay vade seçeneği sunuluyor.