Akaryakıta indirim kapıda: Brent petrolde düşüş yaşanıyor vatandaş istasyonlara koşuyor!

Gelen bir son dakika bilgisi ile akaryakıtta düşüş yaşanabileceği bilgisi öğrenildi. Brent petrolün fiyatında yaşanan düşüş sonrasında bazı uzmanlar sosyal medya platformlarında akaryakıt fiyatlarının düşeceğini belirtti.

Ekonomi 14.09.2022 - 10:24 14.09.2022 - 10:24 Serhat Karaman

Son dönemlerde durmaksızın artışa geçen ve zaman zaman indirim uygulaması yapılsa da fiyatları vatandaşın cebini yakan akaryakıt ile ilgili gelişmeler takip ediliyor. Akaryakıta peş peşe gelen zamlar sonrasında çok sayıda vatandaş LPG'ye ve toplu taşımaya yöneldi. Çok sayıda kişi ise daha yüksek rakamlar ödeyerek dizel otomobil almaktan vazgeçmeye başladı.

Otomobil sahibi olmanın dahi zor olduğu bu zamanlarda vatandaşların akaryakıt alamıyor oluşu nedeniyle indirim beklentileri bir süredir devam ediyor. Litre fiyatı yüksek tutarlara ulaşan benzin ve mazot karşısında çaresiz kalan vatandaşlar sıklıkla benzin ya da mazota indirim olup olmayacağını araştırırken bu sabah sosyal medya platformlarında gündeme gelen bir konu çok sayıda kişinin dikkatini çekti.

Bazı uzmanlar tarafından dile getirilen konuda brent petrolde yaşanan düşüşün pompaya yansıyacağı ve akaryakıt fiyatlarının düşük çaplı olsa da düşüş göstereceği bilgisi duyuruldu.

Otomobil sahibi milyonlarca vatandaş için büyük önem taşıyan bu konuda ise henüz resmi herhangi bir kişi ya da kurumdan açıklama gelmedi.

BRENT PETROL'DE DÜŞÜŞ!

Dün yani 13 Eylül 2022 tarihinde gün içi fiyatları hareketli olan brent petrolde varil fiyatı 95,49 dolara kadar ulaşmıştı. Ancak gün sonu kapanış fiyatı 93,17 dolar seviyesine kadar inmişti. Dün öğlen saatlerinde başlayan fiyat düşüşü sonrası çok sayıda vatandaş pompa fiyatlarında indirim olup olmayacağını araştırmaya başlamıştı. Sabah saatlerinde açılan brent petrol fiyatı yüzde 0,42'lik bir düşüşe geçti ve 92,78 dolar seviyesinden işlem gördü. 

Bu düşüşün ardından bazı uzmanlar sosyal medya hesaplarında brent petrol fiyatlarında büyük bir düşüş yaşanacağını belirtti ve vatandaşlara uyarı yaptı. Ancak konuyla ilgili henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Bugün açıklanacak olan ABD Enerji Enformasyon İdaresin resmi petrol stok verilerinden sonra fiyatlarda bir değişikliğe gidilme ihtimali olması da vatandaşları meraklandırdı.

Akaryakıt fiyatlarında pompa başında bir indirim yaşanması durumunda son dakika haberi olarak Haber Kredi adresinde paylaşılacak...

Gelişmelerden Haberdar Olun

@