Akaryakıta Çifte Zam Sonrası Yeni Gelişme! Shell'den Akaryakıt Alana 50 TL Destek Verilecek!

Akaryakıt fiyatlarında gelen zamlar durdurulamıyor. 4 Mart 2022’den itibaren geçerli olmak üzere gelen yeni zamlar sonrasında ise akaryakıt desteği duyurusu yapıldı. İşte detaylar…

Ekonomi 04.03.2022 - 21:42 04.03.2022 - 21:42 Serhat Karaman

Akaryakıt fiyatları her geçen gün gelen yeni zamlarla beraber yükselmeye devam ediyor. Milyonlarca araç sahibi ise gelen bu yeni zamlar nedeniyle memnuniyetsizliklerini dile getirdi. Gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorine gelen yeni zamlar sonrasında birçok araç sahibi akaryakıt istasyonları ve bankalardan yapılan kampanyaları araştırmaya başladı. 

Son zamların ardından Shell’den akaryakıt alacakları sevindiren bir haber geldi. 50 TL’ye varan destek ile akaryakıt harcamalarına bir nebze de olsa destek ödemesi yapılması hedefleniyor. Önümüzdeki dönemde de akaryakıt fiyatlarında yeni zamlar gelmesi beklenmeye devam ediyor. 

Akaryakıt Zamları Durdurulamıyor!

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası (EPGİS), küresel düzeyde artan enerji fiyatları sonrasında motorin ve benzine bir zam daha yapıldığını duyurdu. Alınan bilgilere göre motorine 1 lira 33 kuruş, benzine ise 53 kuruş zam bekleniyor. 

Haber

Rusya ve Ukrayna savaşının etkisiyle hızlı bir şekilde yükselen petrol fiyatları, küresel piyasalarda 115 dolar seviyesini aştı. Yaşanan bu gelişmeler ve kurda yaşanan yükseliş sonrasında zamlar olağan karşılansa da vatandaşlar için bu durum son derece olumsuz etkiler göstermeye devam ediyor. 

Akaryakıt Kampanyaları İlgi Artıyor!

Akaryakıt fiyatlarında her yeni gün gelen zamlar sonrasında vatandaşlar güncel akaryakıt kampanyalarını takip etmeye başladı. Son dolarak Shell ve Yapı Kredi’den gelen açıklamaya göre, 31 Mart’a kadar Shell istasyonlarından gerçekleştirilecek tek seferde veya farklı günlerde 4 defa 150 TL ve üzeri akaryakıt veya otogaz harcamaları için 50 TL’ye varan Yapı Kredi Shell Puan verilecek. 

Shell’in yanı sıra benzer kampanyalar Opet, Petrol Ofisi, BP gibi Türkiye’de önde gelen istasyonlar tarafından da duyuruldu. Yapı Kredi Worldcard, Bonus, Maximum veya diğer kredi kartı akaryakıt kampanyalarını takip ederek sahip olduğunu banka ve kredi kartı ile ilgili istasyonlardan yapacağınız akaryakıt alışverişleri için ayrıcalıklı oranlardan yararlanabilirsiniz. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@