Milyonları ilgilendiren düzenlemeler hakkında son dakika açıklaması yapan AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş müjdeleri peş peşe sıraladı. Meclis çatısı altında önemli açıklamalarda bulunan Elitaş, AK Parti tarafından verilen son kanun teklifini meclise sunarak toplumun farklı kesimlerini ilgilendiren düzenlemeler hakkında merak edilen soruları yanıtladı. 

Öğrenim kredisi borcu olan öğrencilerin büyük mağduriyet yaşamasına neden olan KYK borç faizlerinin silinmesi başta olmak üzere kış öncesi çalışanların yakından takip ettikleri doğalgaz ve elektrik faturası yardımı konusunda da açıklama yapan Elitaş önemli açıklamalar yaptı. İşte o konuşmadan öne çıkan başlıklar...

Ziraat Bankası kartı olanlar dikkat! Harcamalarınıza özel 475 TL verilecek! Ziraat Bankası kartı olanlar dikkat! Harcamalarınıza özel 475 TL verilecek!

KYK BORCU FAİZİ SİLİNİYOR MU, SİLİNECEK Mİ?

Kredi Yurtlar Kurumu öğrenim kredisi borcu olan kişilerin bekledikleri açıklamayı yapan Elitaş "Sizlerin çok üzerinde durduğu, çok önemli bir düzenleme söz konusu. Öğrenim kredisinden yaklaşık 1 milyon 292 bin kişi almış. 26 bin kişi de katkı kredisi almış. KYK borçlarının faizlerini siliyoruz" diyerek beklenen müjdeli haberi verdi. 

KIŞ ÖNCESİ ÇALIŞANLARA ELEKTRİK VE DOĞALGAZ YARDIMI VERİLECEK Mİ?

AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş çalışanlara yapılacak olan yardım konusunda yaptığı açıklamasında "Hem işverenler hem çalışanlar rahatlığa ulaşmış olacaklar. Kanunun yürürlülük tarihinden itibaren 1 Temmuz 2023 tarihine kadar işverenler çalıştıkları kişilere elektrik/doğalgaz yardımı yaparsalar vergi indirimi alacaklar" diyerek desteğin 1 Temmuz 2023 tarihine kadar süreceğini duyurdu. İşverenlerin belirlenen tarihe kadar yapmış oldukları yardım rakamları için bin liraya kadar olan bölümü için gelir vergisi ve sigorta primi muafiyeti hakkı verilecek.