Yeni yıla son 3 ayın kalmasının ardından gözler 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine döndü. 2023 yılında yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimi için vizyon belgeleri hazırlanmaya başlarken AK Parti vizyon belgesini neredeyse netleştirdi. 2023 Cumhurbaşkanlığına yeniden aday olacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan 28 Ekim tarihinde açıklayacağı vizyon belgesi merakla beklenmeye başlarken konu başlıkları belli oldu. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Ekim tarihinde açıklayacağı vizyon belgesiyle ilgili mkonu başlıkları belli oldu. Çok daha güçlü bir Türkiye hedefleyen AK Parti vizyon belgesi Dünyaya katma değer üreten, eğitimde, bilimde ve her alanda lider bir Türkiye amaçlıyor. 

Sosyal medya yasası TBMM tarafından onaylandı! Dezenformasyon yasası 29 madde nedir, içeriği ne? Sosyal medya yasası TBMM tarafından onaylandı! Dezenformasyon yasası 29 madde nedir, içeriği ne?

AK PARTİ  VİZYON BELGESİ

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimi için vizyon belgesi hazırlıkları devam ederken AK Parti'nin vizyon belgesinde yer alan konu başlıkları netleşmeye başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Ekim tarihinde açıklayacağı vizyon belgesi için AK Parti kaynaklarının yaptığı değerlendirme şu şekilde oldu;

'Dünyada, 'Türkiye'nin Yüzyılı' sayfası açılıyor. Dünyaya katma değer üreterek, Türkiye'nin gururu olabilecek çalışmalara öncülük edecek bir vizyon. Farklılıkları bu hedef altında birleştirecek, farklılıklarımızı zenginliğe çevirecek. Buna katkı verecek herkes, kökeni ve düşüncesi ne olursa olsun, birlikte yürümeye davet edilecek. Cumhuriyetin ilan edilişinin 100'üncü yılından hareketle dünyada marka haline getirilmesi hedeflenen "Türkiye'nin Yüzyılı" projesiyle, Cumhurbaşkanı Erdoğan 2023 seçimlerine giderken AK Parti'nin geleceğe yönelik perspektifini açıklayacak. AK Parti kaynakları, "Türkiye'nin Yüzyılı" sloganını tarif ederken, "Geçen yüzyılda; sanattan spora, eğitimden bilime cumhuriyetin hayata dokunduğu her alana değer katan doğrularla yeni yüzyılı karşılayacağız" tanımlamasını yaptı. Parti kurmayları, "'Türkiye'nin Yüzyılı' derken Cumhuriyetimizin asırlık birikiminden ilhamla önümüzdeki yüzyılı tanımlayan bir iddia, bir motivasyon ortaya koyuyoruz. 'Türkiye Yüzyılı', sınırlarını okyanuslara, kutuplara, hatta uzaya taşıyan bir Türkiye ekseninin tanımıdır' dedi.

SEÇİM SLOGANINA DÖNÜŞECEK!

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili tüm hazırlıklar devam ederken 28 Ekim'de açıklanması merakla beklenen Vizyon Belgesi hakkında AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şen de "Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılına geçiyoruz. O Cumhuriyetimizin sadece ikinci yüzyılı değil o bir 'Türkiye Yüzyılı'. Bir dünya markası olarak bunu alın. Sadece Türkiye'yi değil dünyayı da ilgilendiren bir şey bu. Çünkü dünyaya yön veren ülkeler arasında Türkiye endini çok net bir şekilde Cumhurbaşkanı'mızın liderliğinde gösterdi. 'Türkiye'nin Yüzyılı' dediğimiz, Türkiye'nin ve dünyanın lideri Tayyip Erdoğan öncülüğünde gerçekleşen bir şey ve biz bu seçimde tam da bunu yapacağız" diye konuştu.