Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aylık 1798 TL ödeme yapıyor! Hemen başvuru yapabilirsiniz!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen eylemlerden biri olan sosyal yardımlaşma para yardımı hakkında merak ettiklerinizi bir bütün olarak derledik. Merak ettiğiniz her şeyi yazımızı okuyarak kolayca öğrenebilirsiniz.

Ekonomi 06.03.2022 - 09:32 06.03.2022 - 09:32 Serhat Karaman

Sosyal yardımlaşma adıyla yapılan maddi yardımlar, güncel olarak 1.798 TL olarak belirlenmiştir. Belirlenen bu meblağ, halihazırda sosyal yardımlaşma para yardımı almakta olan kişilerin Ocak 2022 itibari ile almaya devam edecekleri zamlı tutardır. Daha önce hiç destek almamış kişiler de zam alan kimseler gibi 1.798 TL üzerinden yardım almaya devam edeceklerdir. 

2022 Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Başvurusu Nasıl Yapılır? 

Sosyal yardımlaşma başvurusunun yapılması, e-devlet üzerinden, sisteme giriş yapılması ile beraber gerçekleştirilebilir. Destek talebinde bulunan kişilerin öncelikle ön talepleri alınır. Ön talepleri olumlu olarak değerlendirilen adaylar, talep değerlendirmesine alınırlar. Kişilerin talep değerlendirmelerinin yapılabilmesi için sistemde birkaç soru yer alır. Bu sorulara doğru cevap verilmesiyle, en kısa sürede sosyal yardımlaşma para yardımı konusunda yetkililerden dönüş alabilirsiniz. 

2022 Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Şartları Nelerdir? 

Haber

Sosyal yardım alabilme şartları, 2022 yılı için ekstra bir şarta bağlı değildir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve maddi durumu pandemi dönemi dolayısıyla sarsılmış olan kişilerin bu yardımdan yararlanabilmeleri için kendilerinden ekstra bir şart aranmaz. Ancak e-devlet sistemi üzerinden açılmış olan ön başvuru panelinde destek başvurusunda bulunmak isteyen insanlara bazı sorular yöneltilir ve bu sorular güncel olarak şöyledir: 

  • Son aya dair ödediğiniz doğalgaz faturanız ne kadardır? 
  • Eviniz kira mı? 
  • Son aya dair ödediğiniz elektrik faturanız ne kadardır? 
  • Son aya dair ödediğiniz su faturanız ne kadardır? 

2022 Sosyal Yardımlaşma Para Yardımı Almak İçin Hangi Evraklar Gereklidir? 

Pandemi destek yardımı için talep edilen herhangi bir belge ya da evrak yoktur. Kişilerin cevapladıkları sorulara, aylık gelirlerine, aylık giderlerine, aile nüfuslarına ve yaşamlarını sürdürmeleri için gerekli diğer etmenlerin tümü göze alınarak yardım edilip edilmeyeceği karar verilir. Sosyal yardımlaşma para yardımı, öncelikli olarak maddi durumu yetersiz ve engelli kimselere yöneltilmiştir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@