Aile ve Sosal Hizmetler Bakanlığı'nın vatandaşlara sağladığı birbirinden farklı yardımların arasında yer alan Aile Destep Programı için 4 Ekim ücretlerinin ne zaman yatacağı merak edildi. Devletin sağladığı desteklerden yararlanan vatandaşlar Aile Destek Programı'na zam gelip gelmediğini de merak etti. Peki Aile Destek Programı ücreti ne zaman yatacak? Aile Destek Programı zammı ne kadar? 2022 Aile Destek Programına zam geldi mi?

Aile destek ödemeleriyle ilgili araştırmalar vatandaşlar tarafından yapılmaya devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı taradından dar gelirlli milyonlarca vatandaşa sağlanan Aile Destek Programı yardımı yeniden gündeme geldi. Geçtiğimiz gün TÜİK tarafından açıklanan enflasyon oranının ardından birçok şeye zam gelmesi vatandaşa sağlanan yardımların zamlanma iddialarını da beraberinde getirdi. 

Ekim Aile Destek Programı ücreti ne zaman yatacak?

Aİle ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından dar gelirli vatandaşlara 12 ay boyunca tanınan yardım Aile Destek Programı'na birçok başvuru yapılmıştı. Özellikle de zorlu kış şartlarında ihtiyaçları daha da artacak olan vatandaş 'Ekim aile destek programı ücreti ne zaman yatacak?' sorusu soruldu. Aile Destek Programı'ndan yararlanan milyonlarca kişi yardımın Ekim ayında ne zaman yatacağını ve zam gelip gelmediği de merak etti. 

LC Waikiki sıraları bayram öncesini aratmayacak! Ziraat Bankası'ndan giyim alışverişinde yüzde 30 indirim fırsatı LC Waikiki sıraları bayram öncesini aratmayacak! Ziraat Bankası'ndan giyim alışverişinde yüzde 30 indirim fırsatı

Aile Destek Programı'ndan yararlanan ve henüz Eylül-Ekim ayı ödemelerini almayan vatandaş '4 Ekim Aile destek prgramı ödemeleri ne zaman yapılacak?' sorusunu yöneltmeye başladı. Kış aylarının yanıs ıra 2022-2023 eğitim öğretim yılının yeniden başlaması ile birlikte ihtiyaç listesi kabaran vatandaş Aile Destek programı ödemelerinin ne zaman yatacağı konusunda araştırmalarına devam ediyor. 

Aile Destek Programı zammı ne kadar?

aile-destek-programi-ekim-odemeleri-ne-zaman-yatacak (1)

Konuyla ilgili konuşan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık 'Küresel ekonomik dalgalanmalardan ihtiyaç sahibi ailelerimizi koruyabilmek için desteklerimizi sunmaya devam ediyoruz. Türkiye Aile Destek Programıyla büyüyen ve gelişen Türkiye’mizin refahını vatandaşlarımızla paylaşmaya devam ediyoruz. Programımızdan daha fazla vatandaşımızın istifade etmesi için mevcut bütçemiz 15 milyar liraya 25 milyar lira ilave ederek programımızı genişletiyoruz. Bu doğrultuda 450-600 lira olan destek tutarımızı 850-1.250 liraya yükseltiyoruz. Çocuk Destek Bileşeni kapsamında hanelerde bulunan çocuk sayısına göre hanelere aylık 350 lira ile 650 lira aralığında destek vereceğiz. Bu kapsamda 1-2 çocuklu hanelere 350 lira, 3 çocuklu hanelere 450 lira, 4 çocuklu hanelere 550 lira, 5 ve daha fazla çocuklu hanelere 650 lira ilave destek sağlayacağız. Yeni tutarlar da kasım ayı ödemelerine yansıtılacaktır.' dedi.