Uzun bir süredir teklif edilip edilmeyeceği tartışılan Yeni Anayasa ile ilgili gelişmeler yaşandı. Geçtiğimiz gün yeni döneminin açılışı yapılan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde kürsüye çıkan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Yeni Anayasa ile ilgili açıklamalarda bulunmuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından gündeme getirilen Yeni Anayasa konusunun ardından en net gelişme bugün yaşandı. T.C. Adalet Bakanı Bekir Bozdağ tarafından yapılmış olan açıklamalar kapsamında vatandaşlara çeşitli detaylar verilmiş oldu.

Resmi Gazete'de yayımlandı! Bakanlık farklı kadrolarda kadın erkek 500 kamu personel alım ilanı yayınladı! Resmi Gazete'de yayımlandı! Bakanlık farklı kadrolarda kadın erkek 500 kamu personel alım ilanı yayınladı!

Bursa Uludağ Üniversitesi'nin akademik yılı açılış töreni kapsamında konuşmalarını gerçekleştiren Bakan Bekir Bozdağ tarafından yapılmış olan açıklamalarda Anayasa'nın güncellemeye açık olduğu belirtildi. 

Bakan Bozdağ tarafından yapılmış olan açıklamalar kapsamında yer alan ifadeler şu şekilde;

“Yeni anayasa Türkiye'nin değişmez gündem maddesidir. Geçmişteki çalışmalardan bir netice elde edilmeli. Yeni anayasa olmadan yeni Türkiye de olmaz. Türkiye eninde sonunda yeni anayasayı yapacaktır. Anayasa yapma iradesini ortaya koymamız gücümüze güç katacak. Dört anayasanın hiçbiri olağan dönemde hazırlanmadı. Anayasalar korku değil güven üstüne bina edilmelidir.”

Bugün yapılmış olan bu açıklamaların ardından çok sayıda vatandaş konuya ilişkin görüşlerini paylaştı. Henüz hakkında çok fazla bilgi bulunmayan Yeni Anayasa teklifine ilişkin yapılan bu açıklamanın ardından gelecek olan detaylar merakla bekleniyor.