Acil Nakit İhtiyacı Olana 3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Fırsatı

Ekonomik anlamda sıkıntı çeken, borçlarını bir an önce ödemek isteyen veya acil nakit ihtiyacı olan vatandaşlara müjdeli haber geldi. Bankalar 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyalarını duyurdu…

Kredi 19.10.2021 - 10:03 19.10.2021 - 10:27 Göksel Sarı

Borç kapatmak, yeni iş kurmak veya acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler bankaların ihtiyaç kredisi kampanyalarına gözünü dikti. Özellikle bankaların kredi faiz oranları değişiklik göstermeye başladığı şu günlerde vatandaşlar en uygun krediyi çekebilmek için araştırma yapıyor. İhtiyaç kredisi kampanyalarını güncelleyen bankalar da birbirleri arasında adeta yarışarak müşterilerine uygun şartlarda kredi vermeye çalışıyor.

3 Ay Ertelemeli İhtiyaç Kredisi Kampanyaları

Kredi çekmek isteyen vatandaşların en çok merak ettiği konular arasında bankaların bu kredi ürünlerinde uyguladığı faiz oranı geliyor. Faiz oranlarını yakından takip edenler ayrıca esnek ödeme koşullarını da araştırıyor. Bankaların son dönemde adeta birbirleriyle yarıştığı ve 3 ay ertelemeli ihtiyaç kredisi kampanyalarına büyük önem verdiği görülüyor.

İlk 3 ay ödeme zorunluluğu olmadan ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen vatandaşlara özel kampanyalar hazırlayan bankalar göne çıkmaya başladı. İlk 3 ay ödeme derdi olmadan kredi kullanarak borçlarını kapatmak ve ihtiyaçlarını karşılamak isteyenler için bankalar cazip fırsatlar sunmaya devam ediyor. Güncel faiz oranlarıyla ING, Finansbank, Yapı Kredi 3 ay ertelemeli kredi kampanyaları büyük ilgi görüyor.

ING İhtiyaç Kredisi Kampanyası

İlk defa ING Bank müşterisi olanlar, 20 bin TL’ye kadar olan ihtiyaç kredilerini yüzde 1.35 oranından başlayan hoş geldin faizleriyle kullanabiliyor. Bunun için başvuru sahibinin kredi notunun 1850 ve üstü olması gerekiyor. Turuncu Ekstra müşterisi olanlar için ihtiyaç kredisi faizi ise yüzde 1.59’dan başlıyor.

Turuncu Ekstra müşterilerinin kullandığı kredilerde sözleşme faiz oranı kampanya faiz oranından yüksek olması halinde, sözleşme faiz oranı geçerli sayılır. Kredi tahsis ücreti, kredi tutarının yüzde 0,5'i olarak belirlenmiştir. Ayrıca bu ücret üzerinden yüzde 5 oranında Banka Sigorta Muamele Vergisi (BSMV) alınır. Daha önce ING müşterisi olanlar bu ihtiyaç kredisi kampanyasından yararlanamadığı için sadece ilk defa banka müşterisi olanlar uygun koşullarla kredi çekebiliyor.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@