Acil Nakit İçin Ziraat Ve Halkbank’tan 15 bin TL! Kefil Yok ! Faizler Düştü!

2 kamu bankası düğmeye bastı. Verilecek krediler ile vatandaşlara rahat bir nefes aldırılacak.

Kredi 12.10.2021 - 10:43 12.10.2021 - 10:43 Göksel Sarı

Türkiye’nin en büyük iki kamu bankası olan Halkbank ve Ziraat Bankası, düzenledikleri kampanya ile acil nakit ihtiyacı olanlara kredi imkanı sunuyor. Artan masraflara birde okulların açılması eklenince vatandaşlar kredilere başvuruyor.

Kamu Bankaları Faiz İndirimi Yaptı

Bireysel ihtiyaç kredilerine artan talebin ardından kamu bankaları harekete geçmiş durumda. Tüketicilerin acil nakit desteğine ihtiyaç duyması ile beraber kamu bankaları kredi faizlerinde indirime giderek güncellemeler yaptı. Ziraat ve Halkbank ihtiyaç kredilerinde ortalama yüzde 1.65 olan faiz oranlarını yüzde 1.55 seviyelerine çekmiş durumda. Tüketicilerin en çok tercih ettiği kredi türü olan ihtiyaç kredileri için geçerli olan faiz indirimi ile bankalar müşteri tabanını genişletmek istiyor.


Ziraat Bankası'ndan Uygun Kredi


Ziraat Bankası uyguladığı politikalarda değişiklik yapar en sık kullanılan ihtiyaç kredisi paketlerinde faiz indirimine gitti. Yapılan indirimler ile 10 bin, 15 bin, 20 bin ve 30 bin lira kredi kullanmak isteyenler uygun faiz oranları ile kredi kullanma imkanı sağlanacak. Verilen kredilerin geri ödeme seçeneklerinde 3 ay erteleme imkanı da sunan banka bu bakımdan çok tercih edilmeye başlandı. Verilen krediler için 3 ile 36 ay arasında vade seçeneği sunan banka, tüketicilerin nakit sıkıntısına çare oluyor.

Halkbank’tan Acil İhtiyaçlara Nakit Desteği

Halkbank, acil nakit desteğine ihtiyaç duyan tüketiciler özel olarak kredi paketleri hazırlamaya başladı. Bu kedi paketlerinin tutarı 15 bin liradan başlarken 50 bin liraya kadar artmakta. Faiz oranlarını güncelleyerek uygun faiz ile kredi vermeye başlayan banka, vatandaşların ihtiyaçlarına cevap veriyor. 3 ile 36 ay arasında vade imkanı ile kredi kullanma imkanı olan bankada emekliler için de ayrı kredi paketleri oluşturuldu. Emekli maaşlarını banka üzerindenn alanlar için verilecek kredilerde faizler 1,50 seviyelerinin altına çekildi.

Her iki kamu bankası da kredi kampanyalarını tüketicilerin ihtiyacına göre düzenlemeye devam ediyor.  Faiz ve vade oranları bu ihtiyaca göre şekilleniyor.