ABD'nin Yaptırım Kararı Sonrasında Kriptolar Harekete Geçti! Bitcoin, Ethereum, XRP, DOGE ve SHIB Ne Kadar?

Rusya’nın Ukrayna’ya başlattığı askeri harekat sonrasında sert düşen kripto piyasaları, Rusya’ya yaptırım kararları sonrasında toparlandı. İşte kripto da son durum…

Finans 26.02.2022 - 15:18 26.02.2022 - 15:18 Serhat Karaman

Kripto para piyasalarında sert düşüşün ardından yatırımcılar bir hayli endişe yaşamıştı. Rusya’nın Ukrayna hamlesi sonrasında kripto para piyasaları dahil tüm piyasalarda ciddi riskler ortaya çıkmıştı. 
Yaşanan savaş gerilimi sonrasında piyasa değeri bakımından en önemli görülen kripto para birimi Bitcoin, 34 bin dolar seviyelerine kadar geriledi. Ethereum ise Bitcoin’i ardından 2 bin 300 dolar seviyesine kadar bir geri çekilme yaşamıştı. Geçtiğimiz gün ABD’den gelen yaptırım kararları ve İngiltere’nin Rusya’ya karşı tutumu sonrasında kripto piyasalar yeniden canlandı. 

Büyük Yatırımcılar Dip Seviyesinden Bitcoin Topladı!

Bitcoin ve Ethereum’un yeniden değer kazanmasının ardından toplamda kripto paraların sermaye değeri 1.50 trilyon dolar seviyelerinden 1.74 milyon dolar seviyelerine yükseldi. Toparlanma eğiliminin görülmesiyle, sert düşüş yaşayan para birimleri büyük yatırımcılar için yeni alım fırsatları doğurdu. 
34 bin dolar seviyesine kadar gerilen Bitcoin’in bu seviyelerinden büyük yatırımcılar tarafından alındığı aktarıldı. Öte yandan Rus milyarderlerin savaş sonrasında gelen ekonomik yaptırım kararları sonrasında kripto paralara yönelebileceği konusu tartışma yarattı. 

Bitcoin Kaç Dolar?

Haber

26 Şubat Cumartesi günü itibariyle kripto paralar yönünü düzeltmeye devam ediyor. Bitcoin 39 bin 212 dolar seviyesinden işlem görerek, son 24 saatte yüzde 1,48 seviyelerinde değer kazandı. 

Ethereum Ne Kadar?

Ethereum ise Bitcoin’in hemen ardından yüzde 5’in üzerinde bir değer kazanarak 2 bin 784 dolar bandına ilerledi. Toparlanma eğiliminin görülmesinin ardından fiyatının ne yönde revize edileceği ise merak ediliyor.

XRP Kaç Dolar?

Yatırımcıların radarında yer alan bir diğer altcoin olan Ripple ise yüzde 9’un üzerinde bir değerle yeniden 0,76 dolar seviyesine ulaşmayı başardı. 

Memecoinler De Değer Kazandı!

Popüler memecoinler arasında ise Dogecoin (DOGE) ve Shiba Inu (SHIB) değer kazandı. SHIB 0,000025 dolar seviyesine gelirken, DOGE 0,12 dolar seviyesinden işlem görmeye başladı. Toparlanma görülse de henüz kripto piyasalarda riskler tamamen ortadan kalkmış görünmemektedir. 

‘’haberkredi.net yatırım tavsiyesinde bulunmaz. Yatırım danışmanlığını ve tavsiyesini yetkili kuruluşlar yapar. Haberkredi.net uzmanların güncel yorumlarını ve güncel piyasa verilerini paylaşmaktadır."

Gelişmelerden Haberdar Olun

@