Halkbank esnaf kredisi müjdesi ile 100 milyar liralık kredi paketi düşük faizle başvuruya açılırken milyonlarca esnafta kredi desteğinden yararlanmak için başvuru süreci için araştırmaya başladı. Özelliklede kredi başvurusu yapmak isteyen esnaflar kredi paketinde aylık ödeme tutarlarını araştırmaya başlarken Halkbank esnaf kredisi 7.5 fazli kredi hesaplama tablosu merak konusu olmuştu. 

Konu hakkında araştırma yapan esnaflar için haberkredi.net olarak özel hesaplama tablosu ile merak edilen soruları yanıtladı. Halkbank esnaf kredisi hesaplama ile kredi çeken kişiler aylık kaç TL taksit ödeyecekler, kredi başvuru şartları neler, kredi başvurusu yapmak istiyorum diyen kişiler nasıl başvuru yapacak?

7.5 FAİZLİ KREDİ AYLIK YÜZDE KAÇ FAİZ ORANI İLE BORÇLANMA İMKANI SUNACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan Halkbank esnaf kredisi paketi büyük yankı uyandırırken milyonlarca esnaf kredi başvurusu yapmadan önce faiz oranı ve aylık ödeme şartlarını araştırmaya başladı. Esnaf kredisi için yıllık faiz oranı yüzde 7,5 olarak ilan edilmişti.

esnaf kredisi erdoğen

Günde 100 lira ödemelerle araç sahibi olmak mümkün! Ziraat Bankası 100 bin TL taşıt kredisi kampanyası duyuruldu! Günde 100 lira ödemelerle araç sahibi olmak mümkün! Ziraat Bankası 100 bin TL taşıt kredisi kampanyası duyuruldu!

Düzenlenen son kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında "Esnafımız için Halkbank vasıtasıyla 60 ay vadeyle ve yüzde 7,5 faiz oranıyla istifade edebilecekleri 100 milyar liralık bir kredi kampanyası başlatıyoruz. Takibe düşen esnafa borçlarını ödemesi için yüzde 4 faizle kredi verilecek" diyerek yeni kredi paketinin detaylarını açıklamıştı. Yıllık yüzde 7,5 olarak uygulanacak olan faiz oranı aylık bazda yüzde 0,63 seviyesine denk gelecek. 

100 bin

HALKBANK ESNAF KREDİSİ HESAPLAMA TABLOSU 2022! 7.5 FAİZLİ KREDİ TAKSİT TUTARI KAÇ TL?

Esnaf kredisi çekmek istiyorum diyen kişiler için aylık taksit tutarları 0,63 faiz oranı ile 60 ay vadeli kredi kullanılması durumunda şu şekilde gerçekleşecek:

100.000 TL esnaf kredisi hesaplama ile aylık taksit tutarı 2.007 TL 

200.000 TL esnaf kredisi hesaplama ile aylık taksit tutarı 4.013 TL 

300.000 TL esnaf kredisi hesaplama ile aylık taksit tutarı 6.020 TL 

400.000 TL esnaf kredisi hesaplama ile aylık taksit tutarı 8.027 TL 

500.000 TL esnaf kredisi hesaplama ile aylık taksit tutarı 10.033 TL 

Kredi başvurusu ile onay alan kişiler bu taksit tutarları ile Halkbank esnaf kredisi çekebilecek.