Geniş iç hacim, güç ve karizma bir arada buluştu! Skoda Octavia Ekim 2022 güncel fiyat listesi yayınlandı Geniş iç hacim, güç ve karizma bir arada buluştu! Skoda Octavia Ekim 2022 güncel fiyat listesi yayınlandı

Türkiye'nin her ilinde ayrı ayrı olmak üzere kent kartlarda geçerli olan 65 yaş üstü vatandaşlara sunulan imkan ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Gelen bilgilere göre 65 yaş üstü vatandaşlar için hazırlanan yeni paket kapsamında Türkiye'nin her ili için ayrı kart çıkartma çilesi son bulacak. Farklı şehirlerde bulunması gereken 65 yaşının üstündeki vatandaşlar için hazırlanan bu yeni destek programı kapsamında Türkiye Kart ismi verilen bir kart piyasaya sürülecek ve bu kart ile emekli vatandaşlar Türkiye'nin her ilinde ücretsiz seyahat edebilecekler.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Yunus Emre Ayözen tarafından açıklanmış olan bu yeni uygulamada son aşamaya gelindiği bilgisi paylaşıldı.

Türkiye Gazetesi'nden Esma altın'a konuşan Yunus Emre Ayözen şu ifadelere yer verdi;

“Yaşlı ve engelli bireylerimizin sosyal, ekonomik hayata katılımlarını artırmak için canlı bağlantı sağlama gibi PTTKart’la entegre bir uygulama üzerinde çalışıyoruz. Yine bu uygulamayla birlikte refakatçi uygulamasını da hizmete almış olacağız.

Türkiye Kart kesintisiz hizmeti bu uygulamanın içerisine dahil etmeyi Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığıyla birlikte planlıyoruz. Bu anlamda yaşlılarımızın farklı şehirlerde entegre bir şekilde hiçbir başka kartı almadan tek kart vasıtasıyla yolculuklarını gerçekleştirmesini sağlayacağız. Bu çalışmayı da Konya ilinden pilot olarak başlatıyoruz."

Öte yandan alzheimer hastaları için de bir çalışmada bulunduklarını belirten Ayözen; “Alzheimer gibi rahatsızlıkları olan bireyler için mobil uygulama ve çağrı merkeziyle entegre akıllı bileklik uygulaması ve kart uygulamasını planlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Konya'da başlatılacak olan uygulama ile vatandaşlar herhangi bir ilden aldıkları toplu taşıma kartlarını başka bir ilde de kullanabilecekler.