60 Milyon Liralık Ödemeler Başladı! Bakan Açıklamayı Yaptı! Ödemeyi Duyan Bankalara Koştu!

Bakan açıklamayı yaptı. Ödemeler bugün başladı. Milyonlar bu haberi günlerdir bekliyordu.

Ekonomi 25.09.2021 - 12:30 25.09.2021 - 12:30 Serhat Karaman

Devlet, tüm bakanlıklar ve kurumları ile hemen hemen her konuda yardım ve destek paketlerini açıklamaya devam ediyor. Bir çok konu ve alanda yardım ve destekleme programları kapsamında vatandaşlara nakit yardımı, hibe kredileri, destek kredileri gibi maddi konuların yanında danışmanlık, rehberlik ve eğitim alanlarında da manevi hizmetler sunan devlet kurum ve kuruluşları, yaptıkları yardım ve destekleri internet sitelerinden ve sosyal medyadan duyurmaya devam ediyor.

Bu duyurular kimim zaman birinci ağızdan müjdeli haber olarak yapılırken, kimi zaman yardım ve destekte bulunacak kurumun internet sitelerinden duyuru şeklinde ilan ediliyor. Son zamanlarda ise tek tıkla hayatımıza giren sosyal medya sayesinde verilen yardım ve destek birinci ağızlardan sosyal medya üzerinden paylaşılarak bilgiye ulaşmada kolaylık sağlanıyor.

Tarım ve Orman Bakanı Açıkladı

Bakanlıkların kendi bütçeleri kapsamlarında, düzenleme alanlarına giren mesleki gruplar ve toplumun bazı kesimleri için yardım ve destekler açıklanmaya devam ediyor. Son olarak Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan bu yönde bir açıklama yapıldı. Kırsal kalkınma desteği programı kapsamında yapılan açıklama ile dağıtılacak olan destekleme ödemelerinin başladığı duyuruldu.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, tohum, hububat, mazot, gübre, toprak analizi, ve kırsal kalkınma alanlarında verilen destek ödemelerine başlandığını duyurdu. Tarım ve Orman Bakanı Osman Pakdemirlinin bizzat sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda u ifadelere yer verildi:

Destek Ödemelerinin Detayları

Sertifikalı Tohum Kullanım Desteği kapsamında 235 bin TL, hububat, baklagil ve dane mısır fark ödemesi desteği kapsamında 35 milyon 125 bin TL, mazot ve gübre desteği kapsamında 3 milyon 61 bin TL, Toprak analizi desteği kapsamında 95 bin TL, Kırsal Kalkınma Desteği kapsamında 20 milyon 753 bin TL olmak üzere toplam 59 milyon 271 bin TL ödemeleri bugün gerçekleştiriyoruz. Hayırlı berekeli olsun Destek bizden üretmek sizden.”

Destekler Devam Edecek

Önümüzdeki yılda da devlet bütçesi kapsamında bakanlık tarafından çifçi ve tarımla uğraşan vatandaşlara yardım ve desteğin süreceği de gelen bilgiler arasında.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@