5 Yaşın Üzerinde İkinci El Araçlar İçin Kredi Kullanmak İsteyenler Bu Bankaları Tercih Ediyor! En Uygun 2. El Taşıt Kredileri!

Sıfır ve ikinci el otomobil piyasalarında fiyatların yükselmesi birçok kişiyi finansman arayışına yönlendirdi. Bu bankalar ise 15 yaşa kadar kredi verecekler…

Kredi 24.02.2022 - 20:38 24.02.2022 - 20:38 Serhat Karaman

BDDK tarafından taşıt kredilerinde yeni düzenlemenin hayata geçirilmesinin ardından vatandaşlar sıfır km araçların yanı sıra ikinci el araç satın alımlarında da kullanabilecekleri uygun kredileri araştırmaya başladı. Özellikle sıfır ve düşük yaş araçlarda fiyatların yüksek olması 5 yaş ve üzerine kredi veren bankalara olan ilgiyi de artırmış durumda. 

2. El Taşıt Kredisi Yaş Sınırı 

İkinci el araç sahibi olmak isteyenler bankalardan kullanacakları kredileri sadece belirli yaşa kadar alabiliyor. Bankaların kredi politikaları kapsamında değişen bu yaş şartı ise son dönemde ikinci el piyasalara artan ilgi nedeniyle bir hayli yükseltilmiş durumda. 5 yaşın üzerinde otomobiller için ikinci el kredi veren bankalar ise şu şekilde sıralanabilir:,

  • Şekerbank: 15 Yaş
  • Yapı Kredi Bankası: 10 Yaş 
  • ING Bank: 8 Yaş 
  • Halkbank: 7 Yaş 

Şekerbank 10 Yaş Üstü Taşıt Kredisi 

Haber

Şekerbank tarafından sıfır veya ikinci el araç sahibi olmak isteyenler için uygun kredi seçenekleri sunuluyor. 15 yaşına kadar ikinci el taşıtlarda geçerli olmak üzere finansman desteği veren Şekerbank, yüzde 2,50’den başlayan faiz oranları ve 48 aya kadar vade seçenekleri ile kredi vermektedir. 

Yapı Kredi Bankası İkinci El Taşıt Kredisi 

Yapı Kredi Bankası tarafından 0 km ve 10 yaşına kadar ikinci el araçlarda finansman desteği sunuluyor. Yüzde 1.99’dan başlayan faiz oranları ile ister ikinci el ister sıfır km araçlar için 48 ay vade ile kredi kullanılabilecek. Ayrıca anlaşmalı otomobil markaları üzerinden daha avantajlı faiz fırsatları ile işlem yapılabilmektedir. 

ING Bank İkinci El Taşıt Kredisi 

ING Bank 8 yaşına kadar araçlar için yüzde 0,99’dan başlayan faiz oranları ile kredi vermektedir. Ancak söz konusu düşük faiz fırsatından yararlanmak için 3 – 6 ay arasında vade ile söz konusu kredi kullandırılmaktadır. 48 ay vade ile ikinci el kredi kullanacaklar için faiz oranları yüzde 1,44 olarak belirlenmiştir. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@