Kış aylarının gelmesi ve ihtiyaç listelerinin kabarmasının ardından vatandaşların en çok soruduğu sorular arasında ihtiyaç kredisi yer alıyor. Hem emeklilerin hem de çalışanların ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çektiği noktada gözler bankalara dönerken 5 bin TL maaş alan bir kişinin ne kadar ihtiyaç kredisi çekebileceği merak ediliyor. Sizlerde ‘5 bin TL maaş alıyorum ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirim?’ diyorsanız tüm bankaların vereceği cevaplar haberkredi.com web sitesinde yer alıyor. Peki 5 bin TL maaş alan biri ne kadar kredi çekebilir?

Altında yanılmayan uzman İslam Memiş duyurdu! Altını, doları ya da kripto parası olanlara İslam Memiş açıkladı Altında yanılmayan uzman İslam Memiş duyurdu! Altını, doları ya da kripto parası olanlara İslam Memiş açıkladı

Yeni eğitim öğretim yılı, kış aylarının getirdiği ısınma ihtiyacı, kışlık alışveriş ihtiyacı ve en önemlisi de gıda alışverişi derken ihtiyaçların bir anda üst üste gelmesi vatandaşı oldukça etkiledi. Emeklilerin bu ay promosyonlarını almaları maddi açıdan rahatlamalarını sağlasa da birçok kişi dar durumda kalmamak için ihtiyaç kredisi araştırmalarına başladı. Maaşa göre ihtiyaç kredisi hesaplama nasıl yapılır?

5 BİN TL MAAŞ ALAN BİRİ NE KADAR İHTİYAÇ KREDİSİ ÇEKEBİLİR?

İhtiyaç kredisi arayan vatandaşlar banka araştırmaları yaparken en çok dikkat ettikleri konular arasında düşük faiz ve uzun vadeli ödeme kriterleri yer alıyor. Bankaların ihtiyaç kredisi ve faiz miktarları araştırılırken maaşa bağlı verilen ihtiyaç kredisi vatandaşın kafasında ‘5 bin TL maaş alıyorum ne kadar ihtiyaç kredisi çekebilirim?’ sorusunun doğmasına neden oluyor.

Maaş ve sigorta girişinin oldukça etkili olduğu ihtiyaç kredisinde bankaların müşterilerine tanıdığı olanaklar farklı olabiliyor. Bankadan bankaya göre değişen ihtiyaç kredisi faiz oranlarında ödeme seçenekleri de fark ediyor. Maaşa göre hesaplama yapmak isteyen vatandaşlar bunu nasıl yapabileceklerini araştırıyorlar.

MAAŞA GÖRE İHTİYAÇ KREDİSİ HESAPLAMA NASIL YAPILIR?

Bankadan bankaya değişen ihtiyaç kredisi olanakları ve faiz miktarları için her bankanın web sitesinde bu oranlar yer alırken ortalama her ay asgari ücret kazanan bir kişiye 190 bin ila 200 bin TL arası ihtiyaç kredisi olanağı tanınabiliyor.