3600 Ek Gösterge ve Flaş KDV Düzenlemesi için Kritik Toplantı Bugün Yapılıyor! Ak Parti Beklenen Düzenlemeler için Toplanacak

Uzun süredir binlerce kişi tarafından beklenen 3600 ek gösterge için geri sayım başladı. Düzenlemelerin detayları için Ak Parti MYK toplantısı bugün yapılacak.

Ekonomi 24.01.2022 - 11:11 24.01.2022 - 11:11 Serhat Karaman

Bir süredir Türkiye ekonomi gündemini meşgul eden ve çözüme kavuşturulamamış konular için bugün geri sayımın başladığı belirlendi. Ak Parti MYK toplantısı bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde yapılacak toplantı sonrasında yeniden görüşülecek. 

Bugün yapılacak toplantının son derece kritik olması bekleniyor. Detaylara bakıldığı zaman gündemde uzun zamandır merakla beklenen 3600 ek gösterge, KDV düzenlemesi, kripto para borsası hakkında yapılacak çalışmalar yer alıyor. 

3600 EK GÖSTERGE VE KDV DÜZENLEMESİ HAKKINDA SÜREÇ MERAK EDİLİYOR

Yapılacak görüşmeler sonrasında uzun amandır pek çok sektör tarafından eşitsizliğin ortadan kaldırılması için beklenen 3600 ek göstergenin görüşülecek olması heyecana neden oldu. Toplantıda sadece 3600 ek gösterge görüşülmeyecek. Aynı zamanda KDV sistemi üzerinde de birtakım düzenlemelerin yapılması bekleniyor. 

Çalışma Bakanlığı tarafından 3600 ek gösterge düzenlemesi hakkında teknik çalışmaların ve görüşmelerin yürütüldüğü belirtilmişti. Bununla birlikte tüm meslek grupları, eşitsizlikler ve statüler göz önünde bulundurulacak. Bunun ardından herkesin yararına olacak şekilde bir düzenleme yapılması bekleniyor. KDV sabitlenmesi ya da düşürülmesi konusunda da oldukça önemli bir adım atılacağı belirtildi. 

KRİPTO PARA BORSASININ DA DÜZENLENMESİ BEKLENİYOR

Bugün düzenlenecek olan toplantı sonrasında aynı zamanda uzun süredir tartışmalara neden olan kripto para borsasının da ele alınması bekleniyor. Kripto para borsasının önemli oyuncularının bir araya geldiği önceki toplantıda Cumhurbaşkanı talepleri dinlemişti. Sistem üzerinde bir vergilendirme sisteminin olmaması şeffaflık ve güven esasına dayanmaması üzerine sorunlar gündeme geldi. Bu toplantı sırasında da süreç hakkında önemli kararların alınması bekleniyor. Toplantının ardından süreçler hakkındaki bilgilerin yine kamuoyu ile paylaşılacağı belirtildi. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@