320 Bin TL Konut Kredisi Vakıfbank’ta! Sarıpanjur Kredisine Başvuran Ev Sahibi oluyor!

Vakıfbank ev satın almak isteyenlere kredi kullanımında kolaylıklar sağlamaya başladı. 320 bin lira kredi imkanı

Kredi 05.10.2021 - 22:57 05.10.2021 - 22:57 Göksel Sarı

Vakıfbank konutlarını kredi kullanarak almak isteyen vatandaşlar için kredi paketlerini hazırladı. Hazırlanan  kredi paketleri ile anında ev sahibi olmak artık daha kolay verilecek olan kredi tutarının üst limitini artıran Vakıfbank, konut kredisi kullandırma koşullarında da esneklikler yapmaya başladı.

Kamu bankası olması özelinde devlet destekli olarak kredi kullandırma imkanını daha fazla sahip olan Vakıfbank bu avantajını konut kredilerine yansıtmış durumda. Sarıpanjur Konut Kredileri kapsamında ev sahibi olma hayali kuranlara 320 bin liraya kadar kredi kullanma imkanı sunmakta. Kredi paketlerine başvurular alınmaya başladı. Bankanın politikaları doğrultusunda uygun şartlar altında kredi kullanımına onay alan vatandaşların hesaplarına anında aktarılan krediler için uzun kuyruklar oluşmaya başladı.

Yüzde 10 Peşinat Alınabiliyor

Vakıfbank ayrıca kullanılacak kredilern yanı sıra bir avantaj adaha sağlamakta. Eğer vatandaşlar kredi kullanım sırasında almak istedikleri evin başkasına verilmesinden  korkuyorlar ise Vakıfbank, alınacak ev için satış bedelinin yüzde 10’u kadar peşinat vermeyi teklif ediyor. Böylece kredi onayı sırasında başka kişilerin eve teklif vermesi durumunda dahi evini satacak kişiler Vakıfbank’tan kredi kullanacak müşteriye söz vermiş oluyor.

Sarıpanjur Kredilerinde Geçerli

Vakıfbank kredi faiz oranını da, başvuracak kişilerin kredi puanına ve vade sayısına göre belirlenmekte. Bir çok kredi paketinin tek bir çatı altından Sarıpanjur olarak isimlendirerek toplayan vakıfbank 120 aya kadar de imkanı sunmakta. Başvuruların şubelerden  ve internet bankacılığından yapıldığı Sarıpanjur kredileri ile kredi kullanımı kolaylaştırmakta.

Gelir Oranına Göre Kredi Tutarı

320 bin liraya kadar varan kredi tutarları ise gelir durumuna göre onaylanıyor. 2825 TL geliri olanlar için 50 bin ile 100 bin lira arasında kredilere onay verilirken, aylık gelirinin yüzde 70’i 3500 liranın üzerinde olanlar için 320 bin liralık kredi kullanımına onay verilmekte. Yüzde 1.37 faiz oranında başlayarak verilen kredilerin tamamında 120 ay vade seçeneği kullanılabilir durumda bulunuyor.