31 Ocak 2022 Kabine Toplantısı Saat Kaçta Yapılacak? Kabine Toplantısı Sonrasına KDV İndirimi Gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan eşliğinde bugün Kabine Toplantısının yapılması bekleniyor. Kabine toplantısından hangi kararlar çıkacak? KDV indirimi yapılacak mı? Faiz indirimi gelecek mi?

Ekonomi 31.01.2022 - 11:04 31.01.2022 - 11:04 Serhat Karaman

Bugün gelen haberlere göre gün içerisine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde Kabine Toplantısının gerçekleştirilmesi bekleniyor. Ankara Beştepe’de toplantının yapılması bekleniyor. Son zamanların en tartışmalı ismi yeni Adalet Bakanı Bekir Bozdağ düzenlenecek olan kabine toplantısında bu süreçte ilk kez yer almış olacak. 

SALGININ SON HALİ GÖRÜŞÜLECEK

Kabine toplantısı sırasında en çok merak edilen konulardan birisi olan pandamı süreci de ele alınacak. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca bu süreçte pandeminin ilerleyişi hakkında konuşacak. Salgınla mücadelede alınması gereken yeni önlemler, aşılama sürecinin nasıl artırılabileceği ve bu konuda neler yapılabileceği yapılacak görüşmeler arasında yer alacak. 

KDV İNDİRİMİ YAPILACAK MI?

Kabine Toplantısı içerisinde Rusya ile Ukrayna arasında yapılan görüşmelerin de ele alınması bekleniyor. İki taraf arasında tansiyonun giderek yükselmesinin ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tek günlük Ukrayna gezisi düzenleyeceği de öğrenildi. 

Bir süredir devam eden kur sorunu, döviz problemleri ve enflasyon sorunları da toplantının ana konularından birisi olacak. Giderek artan fiyatlar sonrasında KDV indirimi gündeme gelmişti. Bu süreçte Cumhurbaşkanı son açıklamasında yeniden faiz indirimi konusunda müjde vermişti. Yeni dönemde faiz indirimi konusunda açıklamaların yapılması bekleniyor. KDV indirimi konusunda bugün belirli bir çizgide yeniden değerlendirilecek. Toplantının gün içinde tamamlanmasının ardından tüm kararların kamuoyu ile bizzat Cumhurbaşkanı tarafından paylaşılması bekleniyor. 

Gelişmelerden Haberdar Olun

@