2019 yılının son diliminden itibaren yükselişe başlayan otomobil fiyatlarındaki artış geçtiğimiz yılın son çeyreğinde büyük ölçekli bir artış gösterdi ve bu artış geride bıraktığımız 2022 aylarında da hız kesmeden devam etti.

Bu artışlar karşısında çaresiz kalan pek çok vatandaş ise sıfır km otomobil almaktan vazgeçmek durumunda kaldı. Sıfır km otomobil fiyatlarındaki büyük artışlar sonrasında vatandaşlar ikinci el pazarına yönelse de ikinci el otomobil seçeneklerinin fiyatlarının da sıfır km otomobiller ile yarışıyor olması sebebiyle çok sayıda vtaadaş araç sahibi olma planlarını ertelemek durumunda kaldı.

4-4

Enflasyon ve döviz kuru karşısında Türk Lirası'nın değer kaybetmeye devam etmesi sonucunda otomobil fiyatlarının artış göstermesi sonucunda Çin'de yaşanan çip krizi de araç fiyatlartındaki artışı destekledi.

Otomobil fiyatlarındaki artışlar hız kesmeden devam ediyor olsa da bazı otomobil fiyatları uygun fiyatları ile öne çıkmaya devam ediyor. Özellikle Fiat ve Renault gibi markaların bazı otomobillerinin 500 bin TL'nin altında fiyatlar ile satışa sunuluyor olması vatandaşların dikkatini çekiyor.

Sıfır km araç sahibi olmak isteyen ancak bütçesi kısıtlı olan vatandaşların sıklıkla araştırdığı o araçlar arasında yer alan model ise dikkat çekiyor.

O ilde öğretmen olanlar dikkat! Promosyon tutarları artırıldı rakam 20 bin lirayı aştı! O ilde öğretmen olanlar dikkat! Promosyon tutarları artırıldı rakam 20 bin lirayı aştı!

2-8

Hem binek hem de ticari amaçlı kullanım için etkili bir seçenek olan Fiat Fiorino modelleri fiyatları ile dikkat çekiyor. Ekim ayı fiyat listesi kapsamında 297 bin TL'den satışa sunulan Fiat Fiorino modelleri pek çok vatandaş tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Doblo modellerine daha küçük bir yapıya sahip olmasına rağmen diğer pek çok binek modele göre geniş iç hacim ve bagaj alanı sunmakta olan Fiat Fiorino modelleri kompakt yapısı, dış tasarımı ve özellikleriş ile etkiliyor.

3-6

Öte yandan yakıt cimrisi olan bu otomobilin Ekim ayı fiyat listesi dikkatleri üstüne çekiyor. İşte Fiat Fiorino Ekim ayı fiyat listesi;

  • 1.4 Fire 77 HP E6D Final: 297.900 TL
  • 1.4 EKO LPG 77 HP E6D Final: 309.900 TL
  • 1.3 MULTIJET 95 HP E6D Final: 355.900 TL