3 Banka Tek ATM! İNG Bank, İş Bankası ve Akbank İle Güçlerini Birleştirdi

Son dönemde şube sayısını azaltarak dijital bankacılığa yönelen İNG Bank, müşterilerden gelen talep doğrultusunda ATM sayısını artırmak amacıyla İş Bankası ve Akbank ile anlaştı.

Finans 10.10.2021 - 10:55 10.10.2021 - 10:57 Ezgi Karaman

Son dönemde şube sayısını azaltarak dijital bankacılığa yönelen İNG Bank, müşterilerden gelen talep doğrultusunda ATM sayısını artırmak amacıyla İş Bankası ve Akbank ile anlaştı. Kapanan İNG Bank şubelerinde yer alan ATM cihazlarını kullanamayan müşteriler, çok daha iyi bir imkâna kavuştu. Detayların tamamı haberimizde.

Bilindiği üzere İNG Bank, son dönemde şube sayısını azaltarak daha çok dijital bankacılığa yönelmişti. İNG Bank müşterileri, kapanan şubelerin ATM cihazlarını kullanamadıklarından şikâyetçiyken İNG’ den ışık hızında yanıt geldi. ATM cihazlarının ortak kullanımı için Türkiye İş Bankası ve Akbank ile anlaşan İNG Bank, böylece ATM sayısını öncekinin de üzerine çıkardı ve müşterilerine 12.000’i aşkın ATM cihazı üzerinden hizmet sunmaya başladı.

İNG Bank Müşterileri Hangi ATM’leri Ücretsiz Kullanabilecek?

İNG Bank müşterileri, İNG ATM’lerinin dışında artık Akbank ve İş Bankası ATM’lerini de ücretsiz olarak kullanabilecek. İNG Bank ATM’lerinden yapılabilen birçok işlem, yeni anlaşma ile beraber bu bankaların ATM’lerinden de ücretsiz olarak gerçekleştirilebilecek. İNG Bank kartınızı İş Bankası ve Akbank bankamatiklerinde kullanarak hesabınıza para yatırabilir, bakiye sorgulama işleminizi gerçekleştirebilir, aynı şekilde para da çekebilirsiniz.

İş Bankası ve Akbank ATM’lerinden yapılacak işlemler para yatırma ve çekme ile sınırlı değil. Kredi kartı işlemleri için de bu bankaların bankamatiklerini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Kredi kartı bakiye ve borç sorgulama, İNG kredi kartı borcu ödeme, kredi kartı limit izleme gibi kart işlemleri de bu ATM’lerden gerçekleştirilebilecek.

Hangi İşlemler Yapılmayacak?

İNG Bank kredi kartı ya da banka kartınızı kullanarak yapabileceğiniz bazı işlemleri ise İNG ATM’lerinden yapmaya devam etmek durumundasınız. Kredi ödemeleri, kredi kartı limit artırımı, karta bağlı olmayan hesaplarla ilgili işlemler, ancak İNG bankamatikleri aracılığıyla yapılabilecek.

Akbank ve İş Bankası’ndan yapılacak işlem limitleri, İNG Bank ATM’lerinde geçerli limitlerle aynı olup bu limitlerin artırımı için İNG mobil uygulamasını kullanabilirsiniz. Para çekme ve para yatırma gibi işlemleriniz için hiçbir ücret kesilmeyecektir. Karta bağlı olmayan hesaplarla alakalı işlemler, diğer bankaların İNG sistemine erişememesi sebebiyle kapalı olacak. Dilerseniz yine İNG mobil ve internet bankacılığı üzerinden diğer hesaplarınızı da karta bağlayabilir, Akbank ve İş Bankası ATM’lerinden bu hesaplara ilişkin işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.