Japon menşeili otomotiv devi Toyota yeni aracını tanıttı. 2023 yılı için geliştirilen yeni Toyoıta Corolla modeli tasarımı ve özellikleri ile de dikkat çekti.

3-2

Piyasaya sürdüğü ve tanıttığı her yeni otomobil modeli ile dikkatleri üstüne çeken Toyota'nın bu yeni aracında dikkat çeken pek çok farklı nokta bulunuyor.

10

2019 ve 2020 yıllarında Covid-19 pandemi sebebiyle pek çok otomobil markası çip üretiminin durdurulması nedeniyle yeni otomobil modellerini tanıtamamıştı. 2021 yılına kadar uzanan bu sürecin ardından ise bu yıl yani 2022 ve 2023 yıllarında ise otomotiv markaları bu durumun tersine dönmesini fırsat bilerek yeni otomobil modellerini tanıtmaya başladı. Gelen yeni bilgiler kapsamında vatandaşlara duyurulan yeni otomobil modelleri ise dikkatleri üstüne çekiyor.

9

Son olarak Toyota tarafından duyurulan yeni Corolla modeli bugün itibarıyla görüntülendi. Gerçekleştirdiği bir etkinlikle yeni aracını tanıtan Toyota'nın bu yeni otomobili dikkatleri üstüne çekerken aracın ön kısmında Toyota logosunun yer almaması da pek çok kişi tarafından olumlu ve olumsuz anlamda eleştiri topuna tutuldu.

8

Toyota tarafından tanıtılan 2023 model Corolla'nın çatallı yekpare far tasarımı ve daraltılmış ön panjur ızgara kısmı ile aracın görüntüsü 2022 model Honda Civic modellerine benzetirken sedan kasa yapısının yüksekliği ise araca olduğundan daha büyük bir görünüm sağlıyor.

7

Öte yandan aracın arka kısmında yer alan çizgisel bütünlük sağlayan stop far tasarımı da araçta bir bütünlüğün hakim olmasına neden olmuş durumda.

6-1

Hatchback, sedan ve station wagon olmak üzere 3 farklı kasa tipi ile tanıtılan otomobillerin hiçbir modelinde ön kısmında Toyota logosu bulunmaması da büyük dikkat çekiyor. 1.8 litrelik hibrit motor ile gelen otomobil modelinin aynı zamanda 1.5 ve 2.0 litrelik benzinli modellerinin de bulunuyor olması nedeniyle araç farklı konfigürasyon seçeneklerini geniş bir yelpazede sunuyor.

5-1

Aracın iç kısmına bakıldığında ise dijital gösterge paneli, 10.5 inç boyutundaki eğlence ekranı ve 8 inçlik bilgi ekranı araca daha modern bir hava katıyor.

Oppo A77s tanıtıldı Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi merak konusu oldu!  Kamerası ve düşük fiyatıyla gümbür gümbür geliyor Oppo A77s tanıtıldı Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi merak konusu oldu! Kamerası ve düşük fiyatıyla gümbür gümbür geliyor

4-1

2023 TOYOTA COROLLA PİYASAYA ÇIKIŞ TARİHİ, TÜRKİYE'YE NE ZAMAN GELECEK, FİYATI KAÇ TL OLACAK?

2-2

Toyota tarafından bugün itibarıyla tanıtılmış olan otomobil modellerinin çıkış tarihi için 2023 yılının başında bu modellerin pazara sunulması bekleniyor. Araçların 13 bin 700 dolardan sedan kasa tipi ile satışa sunulacağı bilgisi paylaşılırken öte yandan hatchback modelinin 15 bin 100 dolar tutarı ile satışa sunulacağı belirtildi. Öte yandan bu araçların Türkiye'ye gelip gelmeyeceği ise bilinmiyor.