Asgari ücretli çalışanlar enflasyon karşısında düşen alım güçleri nedeniyle ekonomik olarak zorlanmaya devam ederken konu hakkında bugün çok önemli son dakika gelişmeleri yaşandı. AK Parti kanadından ilk kez 2023 asgari ücret zammı Ocak maaşı için açıklama gelirken telaffuz edilen rakam beklentilerin son derece altında kalmıştı. 

Asgari ücrete yeni zam konusunda bir son dakika açıklaması da işçilerden geldi. Asgari Ücret Tespit Komisyonu masasında işçiler için pazarlık yapan işçi sendikaları yavaş yavaş ilk rakamlarını duyurmaya başlarken konu hakkında bir açıklamada Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın tarafından yapıldı. Asgari ücrete ne kadar, kaç TL zam gelecek, 2023 yılında zamlı asgari ücret maaşı ne kadar, kaç TL olur?

2023 ASGARİ ÜCRET MAAŞ ZAMMI SON DAKİKA: İŞÇİ SENDİKALARI NE DİYOR?

Memur- Sen Genel Başkanı Ali Yalçın bugün canlı yayında yaptığı açıklamasında "Çalışma bakanlık tarafından yürütülüyor. Asgari ücrete bir iyileştirme ihtiyacı var. Ocak ayında yüzdelik zamma ilaveten bir ilave iyileştirme ihtiyacı kamu görevlileri açısından bizim beklentimizdir. Paranın değerinin kaybolduğu, kira fiyatlarının yükselmesinden dolayı aşırı zorlanma dönemini yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın 250 bin konut açıklaması memurlarda bir umut oluşturdu fakat bu uzun vadede çözülebilecek bir konudur" diyerek sadece zam değil yeni düzenlemeler ve ek jest beklediklerini de söyledi. 

asgari ücrete zam

BİM'de indirim fırtınası başladı! 21 Ekim aktüel ürünler kataloğu yayınlandı BİM'de indirim fırtınası başladı! 21 Ekim aktüel ürünler kataloğu yayınlandı

AK PARTİ'DEN SON DAKİKA ASGARİ ÜCRET ZAMMI AÇIKLAMASI! 2023 YILI İÇİN AK PARTİ İLK KEZ RAKAM VERDİ...

Asgari ücret zammı için bugün peş peşe son dakika gelişmeleri yaşanırken konu hakkında yeni bir açıklamada AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz tarafından yapıldı. Demiröz yaptığı açıklamasında "İkinci dönemde 6. aydan sonraki enflasyonu dikkate alırsanız bu benim şuandaki hesaplamalarıma göre konuşulan bir şey yok, görüşmeler dahi başlamadı ama 7 bin 500 seviyelerinde bir asgari ücret belki onun üstünde düşünülebilir" diyerek ilk kez bir rakam duyurmuş oldu. Söz konusu rakam sosyal medyada da büyük yankı uyandırırken işçilerin beklentisi olan 8 bin 500 liralık rakamın altında kalması nedeni ile tepki çekti. Son dönemde ekonomistler tarafından açıklanan rakamlar 9 bin 900 liraya kadar yükselmişti.