TOKİ Sosyal Konut Projesi ile ilgili merak edilenlere bir yenisi daha eklendi. TOKİ Sosyal Konut Projesi’nin detaylarını canlı yayında vatandaşla paylaşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ödeme koşulları, taksitler ve diğer birçok detaydan bahsetmişti. Enflasyon oranı ile aylık taksit ödemesinin de artacağı ve bu doğrultuda asgari ücrete gelecek zam ile birlikte vatandaşların ödemekte güçlük çekmeyeceği konuşulan TOKİ Sosyal Konut Projesi’nin taksitleri arttı mı? 2022 TOKİ enflasyon farkı nedir?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde TOKİ Sosyal Konut Projesi’nin detaylarından bahsetmişti. Canlı yayında vatandaşlarla projenin detayları hakkında bilgilendirme yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan aylık taksit ödemelerinin de gelen enflasyon oranına bağlı olarak artacağını, bu oranın artmasıyla birlikte asgari ücrete de zam geleceğini duyurmuştu. Peki TOKİ Sosyal Konut Projesi’nin taksitleri arttı mı?

TOKİ SOSYAL KONUT PROJESİNİN TAKSİTLERİ ARTTI MI?

Sabah 10:00’da TÜİK’in açıkladığı veriler sonucunda yüzde 84,24 oranında enflasyon zammı gelirken bu oran birçok şeyi etkiledi. Enflasyon oranı pek çok şeyin zamlanmasına neden olurken gözler Ocak ayında asgari ücrete gelmesi beklenen zamma çevrildi. TOKİ Sosyal Konut Projesi’nin enflasyon oranı ile birlikte taksit ödemelerinin de artıp artmadığı merak konusu oldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan canlı yayında yaptığı açıklamada TOKİ Sosyal Konut Projesi’nde başvurusunu tamamlayan ve kurada ismi çıkacak vatandaşlar için ödemelerin nasıl gerçekleşeceğini aktarmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ödemeler hakkında 'Vatandaşlarımız toplamda 608 bin lira fiyata sahip 2+1 konutlarımıza aylık 2 bin 280 liradan başlayan taksitlerle ve 240 ay vadeyle sahip olabilecektir. Aynı şekilde toplamda 850 bin lira fiyata sahip 3+1 konutların ödemesi 3 bin 187 liradan başlayan taksitlerle 240 ay vadeyle yapılabilecektir.' demişti. 

2022 TOKİ ENFLASYON FARKI HESAPLAMA

Enflasyon oranına bağlı olarak artacak olan TOKİ Sosyal Konut Projesi’nin ödemeleri ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yaptığı açıklamada ödemeler en az 2 bin 850 TL olurken enflasyonun bu ödemeleri ne kadar artırdığı merak edildi. TOKİ aylık taksit ödemeleri ile ilgili henüz zam haberi gelmezken çok yakın zamanda enflasyonun ödemelere de yansıyacağı düşünülüyor.

Rakamı içeriden aldım diyen gazeteci kulis haberini duyurdu! Net brüt farkı kalkacak asgari ücret 10 bin TL mi olacak? Rakamı içeriden aldım diyen gazeteci kulis haberini duyurdu! Net brüt farkı kalkacak asgari ücret 10 bin TL mi olacak?