Arsa alarak preofabrik ev yapma hayali kuranlar ya da boş arsalarına ev yerine daha az maliyetli olan prefabrik evi tercih eden kişiler devlet yardımlarını incelemeye başladı. son Kabine Toplantısı'nda profeabrik ev yarıdm konusunun konuşulmasının ardından vatandaşlar bu yardımın detaylarını ve nasıl yararlanabileceklerini de merak etti. 2022 Prefabrik ev yapım yardımı başvurusu nasıl alınır? e- Devlet 2022 prefabrik ev yapım yardımı ne kadar?

2022-prefabrik-ev-yapim-yardimi (1)

Geçtiğimiz sefer düzenlenen Kabine Toplantısı'nda prefabrik ev betonarme yardımı açıklanması yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması merak konusu olurken arsaya prefabrik ev yaptırmak isteyen vatandaşlar prefabrik ev yardımından nasıl yararlanabileceklerini oldukça merak etti. 

2022 PREFABRİK EV YAPIM YARDIMI NASIL ALINIR?

Prefabrik ev yapım yardımlarıyla ilgili Kabine Toplantısı'nda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şunları söyledi;

'Yardım programları, 2022'de ayırdığmıız bütçeyi 6 milyar liradan 11,5 milyar liraya çıkarmıştık. Bu çerçevede prefabrik ev yapımı yardımını 150 bin liraya, betonarme ev yapım yardımını 200 bin liraya, ev onarım yardımını 75 bin liraya, öksüz yetim yardımını 600 liraya, eşi vefat eden kadınlara yapılan yardımı 1000 liraya, çoklu doğum yapan muhtaç aile desteğini 400 liraya, şartlı sağlık yardımını 100 liraya yükselttik.' dedi.

PREFABRİK EV - BETONARME EV YAPIM YARDIMI BAŞVURU ŞARTLARI NEDİR?

Prefabrik ev-betonarme ev yapım yardımından yararlanmak isteyen kişilerin başvuru şartlarına uyum sağlaması gerekmektedir. Prefabrik ev yapım yardımından yararlanmak için gerekli başvuru şartları şu şekilde yer almaktadır;

Rakamı içeriden aldım diyen gazeteci kulis haberini duyurdu! Net brüt farkı kalkacak asgari ücret 10 bin TL mi olacak? Rakamı içeriden aldım diyen gazeteci kulis haberini duyurdu! Net brüt farkı kalkacak asgari ücret 10 bin TL mi olacak?
  • Hane içi kişi başına düşen gelirin net asgari ücretin 1/3'ünden az olması,
  • Yaşlılık, engellilik, tek ebeveynli aile, dul olma durumlardan birisine haiz olma,
  • Onarımı ya da ev yapılacak arsanın tamamının hissesine haiz olma

2022 PREFABRİK EV - BETONARME EV YAPIM YARDIMI NE KADAR? 

2022 yılı için ev onarımlarında yardım ücreti 75.000 TL iken prefabrik ev yapımlarında bu yardım ücreti 150.000 TL'dir. Betonarme ev yapımlarında ise 200.000 TL’ye kadar devlet desteği sağlanmaktadır. Birçok kişi prefabrik ev yapım yardım başvurusunu nasıl yapacağını araştırmaktadır.  Prefabrik ev - Betonarme ev yapım yardımı başvuruları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına yapılmaktadır.